1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. היכלי הישיבות

הגרב"מ ספד לנינו: "קרבן שלא חטא כלל"

מסע הלוויה קורע לב לתינוק יונתן ז"ל בן השבעה חודשים, נינו של הגרב"מ אזרחי - חבר מועצת גדולי התורה שספד לו בהתרגשות • "הקרבן הגדול ביותר זה תינוק כל כך צעיר, בן שבעה חודשים, שלא חטא כלל"

משה ויסברג, ב' טבת תשע"ט 10/12/2018 00:13

קורע לב שוקי לרר הגרב"מ אזרחי. צילום: שוקי לרר

מסע הלוויה קורע לב נערך אמש, ליל שביעי של חנוכה, לתינוק הקטן יונתן שימבורסקי ז"ל בן השבעה חודשים, נינו של ראש ישיבת 'עטרת ישראל' וחבר מועצת גדולי התורה הגרב"מ אזרחי ונכדו של הגאון רבי אריאל וילנסקי, ראש ישיבת 'אש התלמוד'. 

במסע ההלוויה שנערך בבית הלוויות שמגר בירושלים בהשתתפות המשפחה המצומצמת, נשא דברי חיזוק הסבא הגרב"מ אזרחי לקול בכיות המשתתפים.

"בימינו", ספד הגרב"מ, "שאין בית המקדש - אין קרבנות ציבור; ולכן הקרבנות שמכפרים על כלל ישראל הם הנפטרים שהקב"ה לוקח. והקרבן הגדול ביותר זה תינוק כל כך צעיר, בן שבעה חודשים, שלא חטא כלל".

הגרב"מ הוסיף ובירך שהתינוק יהיה מליץ יושר על המשפחה, ויתפלל לפני ה' שייתן כוחות לכל המשפחה, ובפרט לאמא, להתגבר על הקושי ולהמשיך הלאה".

יצוין כי עקב חג החנוכה לא התקיימו הספדים. אחיה של האמא - הגאון הרב צבי וילנסקי רב הקהילה באופקים ומרבני ישיבת אור אלחנן - אמר פרקי תהילים.

כזכןר, הפעוט לא התעורר משנתו בבוקר יום השבת בביתו בשכונת בית וגן בירושלים. רופאים וחובשים באיחוד הצלה ביצעו בו פעולות החייאה ממושכות, בסופה נאלצו לקבוע את מותו למרבה הצער.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. בימינו", ספד הגרב"מ, "שאין בית המקדש - אין קרבנות ציבור; ולכן הקרבנות שמכפרים על כלל ישראל הם הנפטרים שהקב"ה לוקח  


;