ח' תמוז התשפ"ד
14.07.2024

בלי גבולות: חומרים מסיונריים נשלחו לרבנים ולמוסדות דתיים

יד לאחים פתח במתקפת מנע הסברתית ובמקביל מרכז מאמצים למניעת המשך הפצת החומרים המיסיונריים • למרבה התדהמה למשלוחים צורפו ספרי 'הברית החדשה' • עו"ד משה מורגנשטרן, בא-כוח יד לאחים, בפנייה דחופה ליועץ המשפטי לממשלה לנוכח העבירה על החוק האוסר פעילות הטפה מיסיונרית בקרב קטינים • מפקח במשרד החינוך בקריאה למנהלי בתי הספר לגלות ערנות • הנהלת יד לאחים, פנתה לשר החינוך להוקיע את המעשה • אתמול נודע: הפיקוח של משרד החינוך הגיש בנושא תלונה מיוחדת במשטרה

בלי גבולות: חומרים מסיונריים נשלחו לרבנים ולמוסדות דתיים
הפגנה נגד המסיון צילום: יוסי פורמנסקי

עשרות אלפי משלוחים של חומרי מיסיון מובהקים ומפוקפקים נשלחו בימים אלו לרבנים, שוחטים, אנשי ציבור. במקביל נשלחו חומרי מיסיון רבים היישר לעשרות בתי ספר יסודיים ברחבי הארץ. גל של תלונות זרם בימים האחרונים אל מטה המשרדים הראשיים של יד לאחים עם מידע ופרטים על החומרים. ביד לאחים ציינו כי עזות המצח המיסיונרית באה לידי ביטוי בכך שלחומרים צורפו באופן רשמי ספרי 'הברית החדשה' רח"ל.

ביד לאחים נפתחה מלחמת מנע הסברתית כדי להזהיר גדולים על הקטנים ולהתריע מפני החומרים הללו ומטרתם ההרסנית. כרוזים תחת הכותרת "יוונים נקבצו עליי" הופצו בכל רחבי הארץ ובהם קריאה לכל מי שקיבל את החומרים הללו או נתקל בהם להשמידם מיידית ובמידת הצורך לפנות אל מוקד יד לאחים ולעדכן בכל הפרטים הרלוונטיים.

במקביל ננקטים כל המאמצים על מנת לבלום את המשך התפוצה. עו"ד מורגנשטרן, בא כוח יד לאחים, פנה במכתב בהול אל היועץ המשפטי לממשלה, והעמידו על היקף התופעה, לנוכח העבירה הברורה על החוק האוסר בתכלית הטפה מיסיונרית בקרב קטינים.

במקביל נודע ליד לאחים על פנייה, אחת מרבים, של מפקח בחינוך הממלכתי דתי שהודיע להנהלות בתי הספר והצוותים הזו הלשון: "חברים יקרים חנוכה שמח. מה שבתמונה התקבל במשרדי בתוך חבילה קטנה בדואר אתמול בבוקר. מסתבר ש'בימים ההם בזמן הזה' איננה רק סיסמא, גם היום מנסים להעבירנו מדתנו. לדעתי מדובר גם על עבירה של ממש בהפצת חומר מיסיונרי למוסדות חינוך".

פועלים לפגוע במדינת העם היהודי. מכתבה של הנהלת יד לאחים לשר החינוך 

המפקח קורא למנהלים ולמחנכים: "היו ערניים במוסדותיכם! שווה גם עיסוק חינוכי בהנחה שהתלמידים יכולים להיחשף לחומרים כאלה במקומות שונים, גם במרחב הווירטואלי".

במקביל פנתה הנהלת יד לאחים, במכתב אל שר החינוך נפתלי בנט: "בשנים האחרונות העברנו עשרות פניות ותלונות למשטרה על עבירות של ארגוני המיסיון בישראל. לצערנו התלונות נסגרו ופניותינו נגנזו. היה זה רק עניין של זמן עד שארגוני המיסיון יסירו את הכפפות ויבינו שהם חסינים בפני החוק. הם מתנהלים באין מפריע, מפרים את החוק פעם אחר פעם ופועלים לפגוע במדינת העם היהודי".

הנהלת יד לאחים מבקשת במכתבה: "אנו מבקשים ממנכ"ל משרדך להפיץ מכתב בקרב מנהלי ובתי הספר של החמ"ד הוראות מיוחדות כיצד לנהוג בעת אירוע שכזה. בנוסף, אנו מבקשים לקיים דיון דחוף בוועדת החינוך של הכנסת לבדיקת הנושא עם הגורמים הרלוונטיים".

אתמול (יום שלישי) נודע ליד לאחים כי הפיקוח במשרד החינוך הגיש בנושא תלונה למשטרה.

מיד לאחים נמסר כי יינקטו כל המאמצים והאמצעים לבלום את המשך הפצת החומר המיסיונרי וכי "התקווה היא כי כשם שהמכבים ניצחו את היוונים, כן תהיה לנו, בימים ההם בזמן הזה".

מסיון יד לאחים נצרות דתיים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד