1. עמוד הבית
  2. מומלצים
  3. ייעוץ

זהירות: חוסר מקצועיות יוביל לנזק

אופטומרטיסטים עוברים הכשרה ממושכת, שכוללת 4 שנות לימוד • אנשי מקצוע אלה מחויבים גם במעבר בחינה שאותה עורך משרד הבריאות, כך שכך אופטומטריסט או אופטומטריסטית שתגיעו אליהם הם בעלי ידע רחב היקף בכימיה, ביולוגיה, ביוכימיה, ביופיזיקה, גנטיקה ועוד • כך תבחרו אופטומטריסט

כתבה אינפורמטיבית, ה' טבת תשע"ט 13/12/2018 15:24

משקפיים משקפיים צילום: pixsabay

אופטומטריסטים הם אנשי מקצוע חשובים. הם אלה שמספקים פתרונות מקצועיים לבעיות שונות שעלולות לפגום ביכולת הראייה שלנו, ועוד קודם לכן מאבחנים במדויק את מצבה של העין כדי להבין מהי הבעיה ומהי הדרך הטובה ביותר לטפל בה, בין אם על בסיס אביזרים שונים ובין אם באמצעות הפניה לחוליה הבאה בשרשרת הטיפול, רופא העיניים.

כשמחפשים אופטומטריסט מומלץ לבחון מספר פרמטרים חשובים כדי למצות את מלוא הפוטנציאל של השירות – בעמוד זה תמצאו המלצות לבחירה מבין האופטומטריסטים ברמת אביב.

למה אין תחליף לניסיון עשיר?

אופטומרטיסטים עוברים הכשרה ממושכת, שכוללת 4 שנות לימוד. אנשי מקצוע אלה מחויבים גם במעבר בחינה שאותה עורך משרד הבריאות, כך שכך אופטומטריסט או אופטומטריסטית שתגיעו אליהם הם בעלי ידע רחב היקף בכימיה, ביולוגיה, ביוכימיה, ביופיזיקה, גנטיקה ועוד.

יחד עם זאת, ידע מעמיק לכשעצמו אינו מספיק בתחום זה – נדרש גם ניסיון, ורצוי שהוא יהיה רב במיוחד. רק אופטומטריסטים שכבר ראו המון מטופלים ומטופלות ובהתאם הרבה בעיות יכולים להבטיח, ולקיים, מציאת פתרון מיטבי.

בכל מקרה ומקרה: התאמת משקפיים (האופטומטריסט הוא זה שמספק את המרשם, ואילו יצירת המשקפיים בפועל היא עבודתו של האופטיקאי), התאמת עדשות מגע (כולל במקרים ייחודיים כגון קרטוקונוס), אבחון כשלים בראייה כגון פזילה, צילינדר גבוה, קשיים במיקוד, עין עצלה, עיוורון צבעים, קטרקט ועוד.

חשוב להבין כי בכל המצבים הנ”ל ישנם ניואנסים עדינים ביותר, וכל פספוס של פרט מידע עלול להוביל לאבחון לא מדויק לגמרי ועל כן גם הפתרון שיוצע לא יהיה הטוב ביותר האפשרי – רק ניסיון רב מצמצם את הסיכוי לטעויות מהסוג הנ”ל ובעצם מבטיח אבחון מושלם.

ציוד מתקדם

מפתח חשוב נוסף במציאת אופטומטריסט מומלץ ברמת אביב הוא הציוד שברשותו.

כמו בתחומים אחרים, גם המכשירים שבהם נעזרים אופטומטריסטים השתכללו פלאים בעשורים האחרונים, וכדאי לוודא שאתם מפקידים את העיניים שלכם לא רק בידיים מקצועיות ומנוסות אלא גם במכשירים המתקדמים ביותר הקיימים כיום. בין המכשירים המשמשים לבדיקות העיניים: רטינוסקופ (שבוחן את האופן שבו נשברות קרני אור בעין), ואוטופרקטומטר (שמשמש לקבלת תמונת מצב כללי של העין, ובפרט מערכת העצבים והשרירים הקשורה ליכולת הראיה).

המלצות של מכרים שאתם סומכים עליהם

כשמחפשים אופטומטריסט מומלץ ברמת אביב עוד דרך היא פשוט לקבל המלצות מחברים או מכרים, אבל כדאי לסייג ולשמוע לדעתם רק של אלה שאתם סומכים עליהם בעיניים עצומות. עוד המלצה היא לקבל חוות דעת רק ממי שטופלו בעצמם אצל מושא ההמלצות שלהם ולא מכאלה שמכירים מישהו שמכיר “אופטומטריסט יוצא דופן”.

אופטומטריסט שהוא תל אביבי בנשמה

אמנם השירות שמספק אופטומטריסט ברמת אביב הוא טכני במהותו, ובהתאם כאמור הבסיס לבחירה מושכלת מבין כל האופטומטריסטים הוא היכולות המקצועיות והציוד שמאפשר להביא לידי ביטוי ידע וניסיון, אבל ישנו עוד מרכיב שגם לו משקל בלתי מבוטל. לאותו מרכיב חמקמק אין הגדרה מדויקת, אבל אפשר לקרוא לו “תל אביביות” – חיבור אמיתי לעיר הייחודית ועל כן גם לאנשים שחיים בה, ובעצם גם לרבים שמגיעים אליה כדי לעבוד, ללמוד, וגם לעבור בדיקות מקצועיות שיבטיחו ראייה מיטבית.

אופטומטריסט שהוא תל אביבי בנשמה מביא איתו ערך מוסף לכל מפגש עם כל לקוח וכל לקוחה, וכדאי לתת לו עדיפות – וכך ליהנות לא “רק” מפתרון יעיל ומלא לכל בעיה אלא גם מחוויה מוצלחת.

עוד על אופטומטריסט תוכלו לקרוא כאן

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;