1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

שר לשעבר בממשלת צרפת: "יוניפי"ל וצבא לבנון מפחדים מחיזבאללה" 

השר לשעבר בממשלת צרפת שנשלח לכתוב דו"ח על המזרח התיכון עבור ועדת החוץ של הפרלמנט, שביקר בגבול הצפוני כדי לעמוד מקרוב אחר מנהרות חיזבאללה שנחשפו על ידי צה"ל אומר ומאשים את כוחות יוניפי"ל וצבא לבנון: "הם ראו את בניית המנהרות, ולא עשו כלום, למרות שהיו להם כל האמצעים"

קובי עוזיאלי, ח' טבת תשע"ט 16/12/2018 08:21

ראו והעלימו עין מוצב של חיילי לבנון סמוך לראש הנקרה מוצב של חיילי לבנון סמוך לראש הנקרה צילום: באזל עווידאת, פלאש 90

קלוד גואסגוון – שר לשעבר וחבר המפלגה הרפובליקנית בצרפת, נשלח על ידי ועדת החוץ של הפרלמנט הצרפתי, לכתוב דו"ח על המזרח התיכון.

בשבועות האחרונים הוא ביקר בלבנון ומוסול, והשבוע ייפגש בסעודיה עם המלך סלמאן - בדרך הוא עצר לחזות מקרוב במנהרות הטרור של חיזבאללה.

בראיון מיוחד שערכה איתו כתבת חדשות החוץ של גל"צ, מאיה ראכלין, הוא אומר כי "המנהרות שנחפרו על ידי חיזבאללה, הן הפרה מוחלטת של אמנה 1701 של האו"ם. המצב באזור חמור וכמעט הדרדרנו למלחמה בגבול הצפוני".

חבר ועדת החוץ של צרפת העביר ביקורת על כוחות האו"ם במקום, יוניפי"ל, וטען כי "הם ראו את בניית המנהרות, ולא עשו כלום, למרות שהיו להם כל האמצעים".

בהמשך הצהיר כי יקדם הפעלת לחץ מצד הממשל הצרפתי, על איראן כדי שזו תחדול מפעילותה העוינת בלבנון. "צרפת לא הצטרפה לעיצומים האמריקנים על איראן, בגלל יחסים טובים יחסית עם טהרן. אבל מדובר בהחלטה זמנית".

כשנשאל על הפיגוע בשטרסבורג בשבוע שעבר, ועל גל הפיגועים שפקדו את ישראל לאחרונה, השיב כי : "מדובר באותם מחבלים, באירופה וגם בישראל. לכם יש ניסיון רב ואנחנו צריכים ללמוד מניסיונכם. אנחנו גם מעריכים מאד את הדרך בה אתם מטפלים בטרור".

קלוד גואסגוון התייחס גם לסיקור התקשורתי של ישראל בארצו: "לצערנו הרבה פעמים המידע לא מגיע באופן מדויק על ידי התקשורת. לא בטוח שגם השבוע העבירו בצרפת את כל המידע. אבל אני מקווה שהמדינות ישתפו פעולה יחד, ויחזקו אחת את השנייה".


הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.