1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

משפחת הנרצח מחרימה הדיון: "ניצחון לטרור"

משפחת גלמן הודיעה במכתב לביהמ"ש הצבאי ביהודה כי אינם מתכוונים להגיע לדיון הטיעונים לעונש של המחבל שרצח את אליאב גלמן הי"ד שיתקיים היום, משום שזוכה מאשמת רצח ומואשם בהריגה בלבד. לדבריהם, זהו "ניצחון לטרור" | עו"ד בלייכר מ'חוננו': "משפחת גלמן מבטאת את רגשות הציבור כולו. יחס סלחני מביא לפגיעה במערכה נגד הטרור"

קובי עוזיאלי, ח' טבת תשע"ט 16/12/2018 09:07

המחבל מואשם בהריגה בלבד הקדוש אליאב גלמן הי"ד הקדוש אליאב גלמן הי"ד צילום: באדיבות המשפחה

משפחת גלמן העבירה לבית המשפט הצבאי ביהודה, מכתב בו מודיעים בני המשפחה, על סירובם להגיע לדיון הטיעונים בעונש של המחבל שרצח את יקירם אליאב גלמן הי"ד, שייפתח היום (ראשון) בשעה 9:00, זאת משום שהמחבל זוכה מאשמת רצח ומואשם בהריגה בלבד. לדבריהם, מדובר ב"ניצחון לטרור ועידוד לטרור".

במכתב תיארה המשפחה כי "בית המשפט מצא לנכון לקבוע שעל אף שהמחבל הביא בכוונה למותו של אליאב, כוונתו עדיין 'מוטלת בספק'. חלף האשמה ברצח האשים ביהמ"ש את המחבל הארור בהריגה בלבד. כל זאת לאור חוסר הבנה של השטח וגורמי הטרור".

המשפחה הדגישה במכתב כי "אליאב נהרג במלחמה על זכות הקיום של העם היהודי בנחלת אבותיו בארץ ישראל. המחבל הארור הינו חלק ממערכה שלמה של אויבים שמנסים לערער את עצם קיומנו".

עוד כתבה המשפחה במכתב כי "זיכוי המחבל הארור מרצח בטענה שרצונו היה להתאבד בלבד, מהוה עלבון ופגיעה קשה במנוח, במשפחה ובכל עם ישראל. הכרעת הדין מהוה פגיעה במלחמה על קיומנו בארץ. הזיכוי מהוה גם פגיעה קשה בהרתעה כנגד אותו אויב רע".

בהמשך המכתב הסבירה המשפחה כי נהוג שבשלב הטיעונים לעונש במשפט רצח בני משפחת המנוח מעידים על המנוח, על מעשיו ועל חסרונו הרב. למרות זאת, החליטה המשפחה שלא להשתתף בדיון הטיעונים לעונש של המחבל שיתקיים היום בבית המשפט הצבאי ביהודה (מחנה עופר), משום שמבחינתם הדיון מהווה ניצחון לטרור.

לדבריהם, "אנחנו מסרבים להשתתף בדיון זה ורואים בו ניצחון לטרור ועידוד לטרור. אנו רואים שכל ההתעסקות בטרור בהסתכלות משפטית פלילית בלי ההקשר הטרוריסטי לאומני, נותנת גב לטרור וכובלת את היכולת למגר את הטרור".

עוד הוסיפה המשפחה כי "במצב הקיים אין כל טעם להליך של הטיעונים לעונש, אשר יובילו לענישה שאינה משקפת ולו במעט את מה שראוי לאותו מחבל רוצח. אנו מקווים שהטעות שנעשתה בהכרעת הדין תתוקן, וכשהרוצח יעמוד לדין על רצח נבוא לבית המשפט ונספר על גודל החיסרון ועוצמת הפשע, ונבקש שאותו מחבל לא ישוב לראות את זריחת השמש. בכך יהיה גם סיוע למיגור הטרור".

את המכתב סיימה המשפחה בחיזוק ועידוד צה"ל "אנו אוהבים ומעריכים את צה"ל שפועל ללא לאות ובכל דרך למגר את הטרור".

עו"ד חיים בלייכר מארגון 'חוננו' שמייצג את המשפחה כנפגעי עבירה מסר, "משפחת גלמן מבטאת את רגשות הציבור כולו. כל מערכות המדינה, כולל בתי המשפט הצבאיים, הן חלק מהמערכה נגד הטרור שמאיים על קיומנו. יחס סלחני או ניסיון "האנשה" של המרצחים מביא לפגיעה בהרתעה ולפגיעה בכל המערכה נגד הטרור".

הוא הוסיף עוד ואמר כי "אנו ציפייה שמגמת המערכת המשפטית תשתנה לחלוטין, ומעשיהם של המחבלים יישפטו ויענשו בהקשר הנכון ולא במציאות מדומיינת".

נזכיר כי הפיגוע בו נרצח אליאב גלמן הי"ד, התרחש לפני כשנתיים, עת התקרב המחבל ממדוח עמרו בן 26, תושב דורה באזור הר חברון, בהליכה לטרמפיאדה בצומת גוש עציון. לאחר שעורר את חשדם של הלוחמים ששהו בצומת, החל לרוץ לעבר הטרמפיאדה תוך שהוא מניף סכין. בטרמפיאדה שהו באותה שעה גלמן ואזרחים נוספים, גלמן שלף את אקדחו האישי והסתער לעבר המחבל, אך למרבה הצער נפגע מירי תועה שנורה לעבר המחבל, אשר גרם למותו הטראגי. בימ"ש קבע כי המחבל כן נושא באחריות למותו של גלמן, שכן הירי נגרם בעקבות מעשיו.


הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מדינת חלם