1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

זו הסיבה שהרוצח לא קיבל מאסר עולם

35 שנות מאסר נגזרו על מחבל קטין אשר רצח את ינאי ויסמן הי"ד לפני כשנתיים, בפיגוע בסניף 'רמי לוי' בשער בנימין

אלי שלזינגר, ח' טבת תשע"ט 16/12/2018 17:40

מדינת חלם טוביה ינאי ויסמן ז"ל

בית המשפט הצבאי ביהודה, הטיל היום (ראשון) 35 שנות מאסר על מחבל קטין אשר רצח את ינאי ויסמן הי"ד לפני כשנתיים בפיגוע בסניף רמי לוי בשער בנימין ופצע את אבי אביטל תושבי תל ציון. בית המשפט נמנע מלהטיל על הרוצח מאסר עולם וזאת בשל כך שהרוצח הינו קטין.

משפחתו של ויסמן קיבלה את פסק הדין בזעם רב ודרשה מהשופטים להטיל על המחבל מאסר עולם וזאת לצורכי הרתעה ומניעת פיגועים. יצויין, כי על רוצחה של דפנה מאיר הי"ד נגזר מאסר עולם וזאת למרות שהיה קטין בעת ביצוע הפיגוע.

בנוסף, גזר בית המשפט הצבאי ביהודה על המחבל פיצוי למשפחתו של ויסמן הי"ד על סך 1,000,000 ש"ח וכן סכום נוסף של 250,000 לאבי אביטל שנפגע בפיגוע.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר מלווה את המשפחה מסר "היום נגזר דינו של קטין, אחד מרוצחיו של ינאי ויסמן הי"ד. הרוצח קיבל 35 שנות מאסר, הוא לא קיבל מאסר עולם, דבר שמבחינתנו חמור ביותר. הקטין הורשע ברצח, כחלק ממסע טרור, על דוכן העדים הוא אמר שהוא לוחם של ארגון החמאס, לא יתכן שמחבל כזה לא יקבל מאסר עולם, גם שהוא קטין". 

עוד הוסיף עו"ד בלייכר כי "אי נתינת מאסר עולם למחבל כזה, זה עידוד לטרור, המשפחה ביקשה מהפרקליטות הצבאית לערר על פסק הדין בדרישה כי יוטל עליו מאסר עולם כפי הראוי לו".
עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.