1. עמוד הבית
  2. עסקים ונדל"ן
  3. חוק וסדר

העיצומים בביטוח הלאומי: ביה"ד לעבודה ביטל 2,000 דיונים

עקב העיצומים, אזרחים אינם יכולים להגיש תביעות בנוגע לתשלומים שונים כמו הבטחת הכנסה, דמי אבטלה, קצבאות נכות, נפגעי תאונות עבודה וקצבת שכירים
גלובס, כ"ח טבת תשע"ב 23/01/2012 13:12

צילום: יעקב נחומי צילום: יעקב נחומי צילום: יעקב נחומי

הפרקליטים והמשפטנים של המוסד לביטוח הלאומי נוקטים עיצומים כבר 20 ימים. במסגרת צעדיהם, המכוונים נגד הנהלת המוסד, הם אינם מופיעים לדיונים בבתי הדין לעבודה (הארצי והאיזוריים), בתי המשפט האחרים וכן בוועדות הכנסת השונות. עקב כך שופטי בתי הדין נאלצו לבטל עד כה 2,000 תיקים של התדיינות בין אזרחים לבין הביטוח הלאומי.

הטיפול של בתי הדין לעבודה בתביעות שאזרחים מגישים נגד החלטות של הביטוח הלאומי ובתביעות להשבת כספים שהמוסד מגיש נגד אזרחים, מהוות את מרבית העבודה של בתי הדין הללו, אף יותר מתיקים של עובדים נגד המעסיקים (או להיפך). עקב העיצומים, אזרחים אינם יכולים להגיש תביעות בנוגע לתשלומים שונים כמו הבטחת הכנסה, דמי אבטלה, קצבאות נכות, נפגעי תאונות עבודה וקצבת שאירים.

75 הפרקליטים והמשפטנים של הביטוח הלאומי הקימו ועד פעולה שקיבל את הכרת ההסתדרות ונותנת גיבוי למאבקם. לדברי עו"ד רועי שביט, חבר ועד הפעולה, עילת העיצומים היא החלטת הביטוח הלאומי לפגוע בשכרם ובתנאי העסקתם של הפרקליטים והמשפטנים המועסקים במוסד, באופן חד צדדי וללא הסכמתם.

נודע שעיקר המחלוקת בין הפרקליטים לבין הנהלת המוסד הוא החלטת ההנהלה לנכות 2,000 שקל ממשכורת חודש דצמבר בתגובה על החלטת הפרקליטים שלא לחתום על שעון נוכחות פעמיים ביום כפי שקובע הסכם העבודה הקיבוצי , אלא פעם אחת ביום בלבד , בעת ההגעה למקום העבודה.

הנהלת הביטוח הלאומי הביעה צער על עיצומי הפרקליטים והמשפטנים והבהירה שהמשא ומתן עם נציגותם יימשך עד להשגת הסכם.
עיתון גלובס לחודש היכרות - כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.