1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

תוקף ארבע הילדות בבני ברק נשלח למאסר

אדם שפגע בארבע ילדות בפתח ביתן בבני ברק ונעצר אודות לתיעוד שפורסם ב'בחדרי חרדים', כשהוא נמלט מאחת הזירות, נשלח למאסר וישלם פיצויים לנפגעות | הפרקליטות: "צפה יחד עם אשתו בסרטון ולא הסגיר את עצמו" | השופט: "המעשים שביצע הם בעלי דרגת חומרה גבוהה"

אלי שלזינגר, ט' טבת תשע"ט 17/12/2018 09:20

בזכות 'בחדרי' פלג רוזני בתיעוד שפורסם ב'בחדרי' פלג רוזני. מתוך התיעוד שפורסם ב'בחדרי' צילום: ללא

האיש שהורשע בתקיפת ארבע ילדות קטנות בבני ברק, נשלח ל-15 שנות מאסר מאחורי סורג ובריח.

בית משפט המחוזי בתל אביב, דן לאחרונה בעניינו של פלג רוזני, בן 43 מפתח תקווה, נגדו הוגש כתב אישום חמור מאוד. לבקשת 'בחדרי חרדים', השופט אישר את פרסום גזר הדין למרות שהוא התנהל בדלתיים סגורות.

בחודש תשרי תשע"ח, התקבל דיווח במשטרה על ילדה שהותקפה בבני ברק על ידי אדם זר. אתר 'בחדרי חרדים' פרסם תיעוד של האיש נמלט על נפשו, ואשה שעבדה יחד איתו בבניין משרדים בפאתי העיר שזיהתה אותו - דיווחה על כך למשטרת מרחב דן והוא נעצר בביתו בפתח תקווה.

להגנתו הכחיש רוזני את החשדות. מעצרו הוארך מעת לעת ותוך כשבועיים הוגש נגדו כתב אישום חמור מאוד ומעצרו הוארך. כתב האישום, גולל חמישה מקרי תקיפה חמורה של ילדות בגילאי 6 עד 9 - כולן מבני ברק ובסמוך למקום עבודתו.

על פי כתב האישום הראשון, בי"ח טבת תשע"ו, ילדה בת 6 פסעה מבית חברתה חזרה לבית מגוריה. אמה הבחינה בה מחלון הבית והורתה לה לחצות את הכביש, אך עם הגעתה לחדר המדרגות, הגיח פלג רוזני, משך אותה לעבר הקיר, וביצע בה מעשה חמור. לאחר המעשה השפל הותיר עליה דגימת DNA ונתן לה 10 ש"ח ושאל אותה אם היא רוצה עוד. אחותה הגדולה יותר פתחה את הדלת והבחינה במתרחש, רק אז רוזני נמלט מהמקום.

כחצי שנה מאוחר יותר בראש חודש אייר, שיחקה ילדה בת 6 יחד עם חברתה בסמוך לחדר מדרגות ביתה. רוזני ניגש אליה ושאל האם משפחת לוי מתגוררת בבניין וזו השיבה בשלילה. בהמשך שב ושאל איזו משפחה מתגוררת באחת הדירות ולבקשתו זו הגיעה לחדר המדרגות. גם במקרה זו, ביצע מעשה חמור ואסור בילדה - ונמלט. הילדה המסכנה שבה הביתה בוכייה.

בד' שבט תשע"ז, ילדה בת 7 חזרה מבית ספרה לביתה בשעות הצהרים. על פי כתב האישום השלישי, פלג רוזני ביצע עבירה בסמוך לילדה ואף השאיר על בגדיה דגימת DNA.

בכ"ו אלול תשע"ז פסעה ילדה בת 6 מביתה סבתה בבני ברק לביתה. עם הגעתה נכנסה לחדר המדרגות, ופלג רוזני נכנס אחריה ושאל אותה לכתובת הבניין. הוא עלה והיא בעקבותיו. על פי כתב האישום הרביעי, לאחר מספר מדרגות הסתובב רוזני לעבר הילדה וביצע בה מעשה חמור ואסור. כעבור מספר דקות נמלט מהמקום והילדה סיפרה על כך לאמה והקיאה בסמוך למקרה.

"משטרת ישראל הצליחה להתחקות אחר זהותו של המשיב רק לאחרונה, בזכות פרסום אחד הסרטונים ממצלמות האבטחה בפייסבוק, ובאתר האינטרנט "בחדרי חדרים". בעקבות פרסום זה, התקבל מידע אשר הוביל למעצרו של המשיב" נכתב בבקשת הפרקליטות להאריך את מעצרו עם הגשת כתב האישום. "המשיב מאשר בחקירתו, כי הוא ואשתו צפו בסרטון ערב מעצרו, ובתגובה, נעדר המשיב מעבודתו למחרת, ובחר שלא להסגיר את עצמו למשטרה".

התיעוד שפורסם ב'בחדרי חרדים' והביא למעצרו

בהליך המשפטי העידה אשתו על כך שהחשדות נגד בעלה היכו בה ובתא המשפחתי כרעם ביום בהיר. היא ציינה כי בעלה מתחרט חרטה עמוקה על מעשיו, שאחרת לא הייתה ממשיכה בקשר איתו, והביעה תקווה כי יזכה לטיפול ושיקבל הזדמנות שנייה.

פלג רוזני הודה בביצוע העבירות שיוחסו לו, הכיר באחריותו למעשיו וביטא חרטה ובושה. בתסקיר המבחן צוין כי "פגע באופן חמור לאורך תקופה ממושכת, במגוון הזדמנויות שיצר לעצמו.. בקטינות בגילאים צעירים מאוד, לא מוכרות, באופן מתוכנן כפי שבא לידי ביטוי במעקב אחר קורבנותיו, במקומות ציבוריים ובאמצעות יצירת סיטואציות כוחניות ומאיימות, תוך ניצול תמימותן וחוסר הישע של קורבנותיו, ועל ידי כפיית רצונותיו ועל ידי מניעת התנגדותן".

מתסקיר של אחת הנפגעות, עולה כי היא איבדה את תחושת הביטחון שלה, הפגיעה השפיעה על התנהלותה השוטפת והיא אף זיהתה אנשים שונים חובשי כיפה - כנאשם. הילדה סובלת מסיוטים בשנתה, והוריה חוששים שהפגיעה בה תשפיע בהמשך על חייה ועל השידוך שלה.

אמה של ילדה אחרת שנפגעה, תיארה את שובה של הילדה הביתה מיד לאחר הפגיעה, "בצרחות כאילו מישהו טרף אותה והעיניים פעורות לרווחה". לדברי הוריה, המקרה הוביל לפחדים ולקשיים וכן פגיעה קשה בתחושת הביטחון של הילדה, ודברים של מה בכך מזכירים לה את רגעי האימה. ההורים סיפרו כי הפגיעה בבתם שינתה את חיי המשפחה כולה שכולם נקלעו לחרדה.

הפרקליטות הצביעה על הפגיעה הקשה בערכים המוגנים, ובהן שלומן הנפשי והגופני של הקטינות ובאוטונומיה שלהן. הפרקליטות הוסיפה עוד ומיינה כי מדובר "בפגיעות רב מערכתיות" שמערערות את המשפחות מיסודן. "הנאשם תכנן היטב את מעשיו ולא חדל מהן עד שנתפס" אמרו.

פלג רוזני עצמו דיבר בפני הרכב בית המשפט, ואמר כי הוא לוקח אחריות מלאה על מעשיו, וברור לו כיום שעלולים להיגרם לנפגעות העבירה נזקים שיבואו לידי ביטוי רק בעוד שנים רבות. עוד אמר שהוא מצטער מאוד על מעשיו, ו"מודה לאלוקים שהמשטרה עצרה אותו". לדבריו, עברו כמה חודשים בין תקיפה לתקיפה מאחר והתכנס בתוך עצמו לאור המעשים. הוא התחנן בפני בית המשפט לקבל הזדמנות לטפל בעצמו והוא לא רוצה עוד לפגוע באף אחת.

השופט גרשון גונטובניק אמר בפסק הדין כי מדובר בעבירות חמורות שבוצעו כלפי קטינות חסרות ישע בגילאי 6 ו-7. "ילדות רכות שאינן בקיאות בדרכי העולם ובסכנותיו, שהנאשם פגע בהן בפתח ביתן ממש, מקום שאמור להיות הבסיס לתחושת הביטחון שלהן". השופט הוסיף כי "מדובר בניפוץ תחושת הביטחון והתמימות שבילדוּת".

טענת פרקליטו של רוזני כי יש להקל בעונשו, שכן מעשיו של הנאשם לא לוו באלימות והיו מתוחמים בפרקי זמן קצרים - נדחתה על ידי השופט שהסכים, שאכן זה נמנע מלהקצין בהתנהגותו ולא היכה בהן, "אך עדיין המעשים שביצע הם בעלי דרגת חומרה גבוהה" בהתחשב בגילן ובמיקום ביצוע העבירות.

בני משפחתה של המתלוננת הראשונה, לאחר שהתייעצו עם רבנים, החליטו שלא לקבל פיצויים. עם זאת החליט השופט לפצות אותה, ושהסכום יופקד בנאמנות אצל האפוטרופוס הכללי, והכסף יועבר אליה לאחר שתגיע לגיל 18. "המתלוננת היא זו שנפגעה" אמר, "וראוי לאפשר לה להחליט בדבר בבוא העת". עוד הוסיף כי ייתכן שזו תיזדקק למימון טיפולים ומשפחתה תתחרט בעתיד.

בסופו של תהליך, בזכות התיעוד שפורסם ב'בחדרי חרדים', התוקף בא על עונשו, כאשר הרכב של שלושה שופטים גזרו על פלג רוזני עונש של 15 שנות מאסר בפועל וכן 30 חודשי מאסר על תנאי. בנוסף, רוזני יפצה את המתלוננות בסכום כולל של 80,000 ש"ח.
עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. רשע מרושע!!!!! צריך לתת להם עונש מוות  (ל”ת)


  • למה זה צריך להיות באתר חרדי (ל”ת)


 2. ימח שמו נבלה מסריחה.. טינופת של העולם  

  ה

 3. אהבתי את הדגימות די הן איי חמוד מאוד  (ל”ת)

  המעיין

 4. חשוב מאוד. כל הכבוד  

  מאיר