י"ד סיון התשפ"ד
20.06.2024
נתפסה בנתב"ג

כבר עשרה ימים: חב"דניקית שוהה במעצר

בדרכה עם משפחתה לפריז, נעצרה רבקה חג'ג', בחורה שמשפחתה משתייכת לחב"ד בנתב"ג בעוון השתמטות, משם היא נלקחה לכלא צבאי, בו היא שוהה כבר תשעה ימים | אמה: "אין לי קשר איתה ואני דואגת. אני מפחדת שזה ישבור אותה. אני לא מבינה איך הם יכולים לעצור בחורה חב"דניקית"

כבר עשרה ימים: חב"דניקית שוהה במעצר
אילוסטרציה צילום: unsplash

רבקה חג'ג', בחורה בת 18 מבית חב"די, נעצרה בנתב"ג לפני כעשרה ימים, ביום שני ב' בטבת, בעוון השתמטות ומאז שוהה במעצר – כך פרסם הכתב הצבאי של 'קול ברמה' מנדי ריזל, בתכניתו של נועם זיגמן.

המשפחה עלתה ארצה מצרפת ומתגוררת בנתניה. ארבעת אחיותיה של חג'ג' קיבלו מהצבא פטור מטעמי דת, אך כל בקשותיה לקבל פטור כזה נדחו.

בני משפחתה סיפרו כי היא ירדה קצת מהדרך אבל חזרה לתלם ושומרת מצוות. "היום היא לחלוטין בחורה דתייה ב-100 אחוז ועומדת בכל הקריטריונים למתן פטור מטעמי דת. אולי בצבא מסתמכים על תמונות מהעבר, אבל מותר לנערה ליפול קצת מבחינה רוחנית ואחר כך לחזור. לא ברור למה נתפסים על מה שהיה בעבר לתקופה זמן קצרה, בגלל אירוע רפואי מורכב במשפחה".

לטענת בני המשפחה, אחותה של העצורה עברה אירוע מוחי נדיר בגיל 16, בשעה שרבקה הייתה בת 15. היא נאלצה לעזוב לתקופה מסוימת את הלימודים כדי לסייע להוריה ולאחיה משום שחיי בני המשפחה נקלעו לסחרור בעקבות הבעיה הרפואית של הבת. "3 שנים הצבא נלחם איתה. היא נסעה יותר מ-10 פעמים לחיפה ודיברה עם המון מפקדים וניסתה להסביר להם את הסיפור שלה, אבל אף אחד לא מוכן להקשיב".

ב-10 דצמבר תכננו בני משפחת חג'ג' לטוס לפריז, אך רבקה נעצרה בנמל התעופה בן גוריון וכאמור מאז היא נתונה במעצר. "זה ממש לא הגיוני שבחורה דתייה שומרת נגיעה ושומרת צניעות תהיה בכלא בגלל שהיא לא רוצה לעשות צבא מטעמי דת", אומרים בני משפחה.

אמה של רבקה, שמחה חג'ג', אמרה ל'קול ברמה': "נותנים לה חמש דקות לדבר איתנו. אין לי קשר איתה ואני דואגת. אני מפחדת שזה ישבור אותה. אני לא מבינה איך הם יכולים לעצור בחורה חב"דניקית".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "רבקה חדג'ג' הגישה תצהיר דת בחודש יולי 2017. בעקבות ראיות שנמצאו והוצגו בפניה, שהצביעו על הצהרה כוזבת, החליטה הנ״ל למשוך את הצהרת הדת ולאחר ביצוע ההליכים הנדרשים הוצבה לגיוס מחדש. חרף ויתורה על ההצהרה, לאחר מספר חודשים פנתה בשנית לקבלת פטור מטעמי דת. בקשתה נבחנה על ידי סגן מפקד מיטב ונשללה, והוחלט כי היא חייבת בגיוס. המלש"בית נעצרה לאחר שלא התייצבה לשירות כנדרש".

משתמטת חב"ד בחורה במעצר

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד