ז' תמוז התשפ"ד
13.07.2024
"מנסים לחסל אותי"

אורן חזן זועם ותוקף: "לא איימתי להתאבד"

ח"כ רחל עזריה, חברת ועדת האתיקה, טענה בשידור כי ח"כ אורן חזן איים שישים קץ לחייו ויאשים בכך את ועדת האתיקה לאור השעייתו • ח"כ חזן הכחיש: "עזריה שקרנית מארץ השקרנים" • האזינו לדברים

אורן חזן זועם ותוקף: "לא איימתי להתאבד"
חבר הכנסת אורן חזן מוצא מן המליאה צילום: הדס פרוש, פלאש 90

"ועדת האתיקה משתדלת שלא להעניש חברי כנסת", אמרה ח"כ רחל עזריה מ'כולנו', "הוועדה כוללת ארבעה חברים, שניים מהקואליציה ושניים מהאופוזיציה והיא מאוד מגוונת ודורשת לבחון אם עבודת הח"כים פוגעת בכנסת. מכיוון שהתיק עדיין בדיון בוועדה לא אוכל להיכנס לפרטים, אך אני יכולה לומר שכשיש מקרים שחוזרים על עצמם, כמו פגיעה בסדרנים של הכנסת, הוועדה לא יכולה לעבור על זה לסדר היום", כך אומרת הבוקר עזריה בראיון לאיילה חסון ברדיו 103FM.

לדברי חברת הכנסת, שותפה לקואליציה שבה חבר חזן, "קיימנו דיון בנושא התנהלותו של חבר הכנסת אורן חזן והחלטנו להעניש אותו פעם נוספת. כשפנינו לח"כ חזן לומר לו שהוא מושעה בשנית הוא כעס מאוד ודרש לדבר בפני הוועדה, למרות שעד אז הוא סירב להגיע לדיונים. הוא אמר דברים מאוד קשים וטען כל מיני איומים כלפי עצמו". כשנשאלה אם חבר הכנסת חזן איים שישים קץ לחייו, חברת הכנסת עזריה השיב בחיוב, ואף טענה שחבר הכנסת חזן "יאשים בכך את חברי הוועדה".

חזן: יו"ר הכנסת מנסה לחסל אותי

ח"כ אורן חזן מ'הליכוד' לא נותר חייב וזעם על דבריה של חברת הכנסת עזריה: "יש גבול לשקרים ולחוצפה של הגברת שדיברה כאן. היא שקרנית מארץ השקרנים. ועדת האתיקה אמורה להיות סגורה ולא אמורה לחשוף את הדברים לתקשורת. מעולם לא ישבתי עם חברי ועדת האתיקה ואמרתי להם שאתאבד", אמר הח"כ לאיילה חסון.

לדבריו, "בשבוע שעבר התקיימה שיחה טלפונית עמי בזמן שהייתי מאושפז בבית החולים. היועץ המשפטי של הכנסת שוחח איתי והודיע לי על ההחלטה להשעות אותי פעם נוספת. ניסיתי להבין אין קרה דבר כזה, כי על פי התקנון הוועדה מחויבת לשמוע את תגובתו של חבר הכנסת לפני קבלת ההחלטות ותהיתי אם הוועדה מנסה לחסל אותי או להרוג אותי כי אם זה מה שהם רוצים לעשות זה מה שיקרה. הניסיון הזה של יולי אדלשטיין להשתמש בוועדת האתיקה לחיסול פוליטי הוא פסול".

כשנשאל אם איים לשים קץ לחייו הבהיר: "זה שקר מארץ השקרים. יש לי אישה, ילדה, ראיונות מקסימים ברדיו ועם שצריך שאשמיע את זעקתו בכנסת. חברת ועדת האתיקה מפיצה שקרים ואחרי זה דנה בענייני. חלאס".

חברת הכנסת רחל עזריה העדיפה שלא להגיב והזמינה את חבר הכנסת אורן חזן לדיונים בוועדה. יו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין מסר בתגובה: "ועדת האתיקה היא גוף עצמאי וליו"ר הכנסת אין מעורבות בה".

האזינו לראיון עם השניים:

אורן חזן איילה חסון רחל עזריה התאבדות

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד