1. עמוד הבית
  2. רכב ותחבורה
  3. תחבורה

נהגי אוטובוסים בגוש דן לא יקבלו כסף מזומן

עוזרים לנהגים להתרכז: החל מהיום - נהגי האוטובוסים של חברת דן במטרופולין תל אביב יפסיקו למכור או להטעין כרטיסי נסיעה • חברות נוספות יצטרפו למהלך בעוד כחודש

אלי שלזינגר, י"ג טבת תשע"ט 21/12/2018 12:34

רפורמת התשלום בתחבו"צ תחבורה ציבורית תחבורה ציבורית צילום: משה מילנר, לעמ

בעקבות הצלחת הרפורמה בירושלים ובבאר שבע, החל מהיום (שישי), נהגי האוטובוסים של חברת דן במטרופולין תל אביב יפסיקו למכור או להטעין כרטיסי נסיעה.

זאת, במטרה לאפשר לנהגים להתרכז בנהיגה בלבד ולהפוך את הנסיעה לבטוחה ומהירה יותר, בדומה לנהוג במדינות אירופה המתקדמות.

בעוד כחודש, ב-18 בינואר 2019 יצטרפו לרפורמת הכרטוס ללא נהג גם שאר חברות התחבורה הציבורית הפועלות בגוש דן.

עם הצטרפותן של החברות הנוספות, לא תתאפשר מכירה והטענה של נסיעות על גבי כרטיסי רב קו אצל כל נהגי האוטובוסים העירוניים במטרופולין תל אביב.

שירות רב קו אונליין מאפשר לציבור הנוסעים מגוון דרכים לרכישת הסדרי נסיעה ושירותים נוספים עבור כרטיס הרב קו:

* רכישת הסדרי נסיעה באתר רב קו אונליין, שם גם ניתן להפיק כרטיס רב קו חדש ולקבלו בתוך ימים בדואר. כמו כן באמצעות רב קו אונליין ניתן לבצע פעולות שעד לא מזמן היו דורשות הגעה פיזית לעמדות השירות של משרד התחבורה כדוגמת שינוי פרופיל נוסע לסטודנט או אזרח וותיק. לצורך הטענת הסדרי נסיעה או שינוי פרופיל יש לחבר למחשב באמצעות חיבור USB פשוט את קורא הכרטיסים אותו ניתן להשיג במחיר מסובסד של 10 ₪ בחנויות הנוחות השונות.

* אפליקציית רב קו אונליין לסמארטפון: ניתן לרכוש הסדרי נסיעה בקלות רבה באמצעות אפליקציית רב קו אונליין. הטעינה מתאפשרת במכשירי אנדרואיד בעלי טכנולוגיית NFC. בהצמדת כרטיס הרב קו לטלפון ניתן לבדוק יתרה וכן לרכוש הסדרי נסיעה.

* מכשירי "כספונטים": בגוש דן פרוסים אלפי מכשירי משיכת מזומן הניצבים בקיוסקים, חנויות הנוחות ובמרכזי בילוי. המכשיר מאפשר טעינת כרטיס הרב קו באשראי בלבד וללא תוספת עמלה.

* מכונות טעינה אוטומטיות – בתחנות הרכבת ובריכוזי תחבורה ציבורית תמצאו את מכונות הטעינה של משרד התחבורה. ניתן לטעון את הכרטיס במכונות אלו באשראי ובמזומן.

* חנויות ורשתות: ניתן לרכוש הסדרי נסיעה במזומן ובאשראי במאות חנויות, קיוסקים, פיצוציות ורשתות כגון סופר פארם, קופיקס, ינות ביתן ועוד. השירות אינו כרוך בעמלה.

את פירוט הנקודות המלא ניתן למצוא באתר רב קו אונליין.

ממשרד התחבורה נמסר כי כדי להקל על ציבור האזרחים הוותיקים ימשיכו הנהגים למכור כרטיסי אזרח ותיק בהנחה, בדומה להסדר הקיים היום.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;