1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. פוליטי

ח"כ וקנין פורש מהכנסת וימונה לשר זמני

ח"כ וקנין מש"ס הודיע היום ליו"ר המפלגה דרעי כי הוא מסיים את כהונתו בתנועה • וקנין ימונה לתפקיד השר לשירותי דת עד לבחירות; המינוי קיבל את אישור מועצת חכמי התורה

ארי קלמן, כ"ג טבת תשע"ט 31/12/2018 22:09

שינויים בש"ס הארצית יצחק וקנין יצחק וקנין צילום: פלאש 90

ח"כ יצחק וקנין הגיע היום לפגישה מיוחדת עם יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, במהלכה שב והביע בפני השר דרעי את רצונו לסיים את כהונתו כח"כ בתנועה.

וקנין ציין בדבריו, כי הוא נותר חייל נאמן של תנועת ש"ס ומוכן לסייע בכל תפקיד שיוטל עליו מחוץ לכנסת.

השר דרעי הודה לח"כ וקנין על פעילותו הענפה לאורך השנים, ושאל האם יסכים ששמו יוצע בפני מועצת חכמי התורה לשמש כשר לשירותי דת עד לבחירות הקרובות.

ח"כ וקנין הביע את הסכמתו, והשר דרעי ערך הערב סבב טלפוני עם נשיא המועצת מרן ראש הישיבה שליט"א וחברי מועצת חכמי התורה, אשר אישרו את מינויו של ח"כ וקנין לתפקיד שר הדתות עד לבחירות. משכך, יובא מינויו מחר לאישור הממשלה והכנסת.

יו"ר ש"ס השר דרעי אמר: "ח"כ יצחק וקנין הוא מהדמויות הוותיקות והחרוצות בתנועת ש"ס ופועל בה כבר 22 שנה. את כל תפקידיו עשה בנאמנות ובמסירות תוך קידוש שם שמים, ואין ספק כי גם את תפקידו כשר לשירותי דת יעשה בצורה הטובה ביותר".

כפי שדווח ב'בחדרי', השר אריה דרעי התמנה לממלא מקום שר הדתות לאחר שהשר דוד אזולאי הלך לעולמו לפני כחודשיים לאחר מחלה קשה.

דרעי שימש במינוי זמני שיפקע בעוד כ-14 יום, כאשר המינוי של וקנין יהיה תקף עד להרכבת הממשלה הבאה שתוקם לאחר הבחירות לכנסת ה- 21.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי ח״כ יצחק וקנין שוחח כעת עם הראשון לציון הגר״י יוסף וקיבל את ברכתו לקראת כניסתו לתפקיד השר לשירותי דת מחר, הרב הראשי איחל לו שימשיך פעילותו הברוכה כפי שפעל משך 22 שנותיו בכנסת.






הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. התפוטר  (ל”ת)


  2. חבל איש טוב  (ל”ת)

    משה