1. עמוד הבית
  2. בריאות ומדע
  3. חדשות בריאות

פשע: חולה נכנס לפגייה לבקר את בנו ועשרות תינוקות חוסנו

חרדי שאובחן כחולה חצבת, התעלם מהמודעות המזהירות מפני כניסה למחלקת הפגים בביה"ח 'מעייני הישועה' ובכל זאת נכנס לבקר את בנו הנולד לו במזל טוב | בעקבות כך, הוזעק צוות לתגבור, בכדי לחסן במהירות למעלה מ-80 תינוקות |  מנהל ביה"ח: "זהו מעשה פראי וחסר התחשבות"

אלי שלזינגר, כ"ט טבת תשע"ט 06/01/2019 09:43

בבית החולים החרדי מחלקת פגים בבית חולים. אילוסטרציה מחלקת פגים בבית חולים. אילוסטרציה צילום: יעקב נחומי, פלאש 90

למרות המודעות הרבה על הסכנה בנגיף החצבת, אירע בשבוע שעבר מקרה חמור בבית החולים מעייני הישועה, כאשר למעלה מ-80 פגים ותינוקות בני יומם חוסנו בדחיפות נגד חצבת, לאחר שנחשפו לאדם חולה שביקר בפגיית בית החולים.

על פי הדיווח שפורסם לראשונה ב"ישראל היום", המקרה התרחש ביום חמישי האחרון כאשר האב, שחש ברע, התעקש לבקר את בנו הפג מבלי לדווח לאחיות שהוא חולה. בהמשך נודע שהוא אובחן כחולה חצבת.

בעקבות כך, החליטו במעייני הישועה לחסן את כל 24 הפגים ששהו בפגייה ובנוסף חוסנו 60 תינוקות ששהו בתינוקיית בית החולים הסמוכה - כך שכלל התינוקות ששהו בבית החולים - חוסנו.

מאחר וחיסון נגד חצבת ניתן רק מגל שנה ובמקרים חריגים מגיל חצי שנה, כך דווח בישראל היום, התינוקות והפגים במעייני הישועה לא חוסנו בחיסון רגיל אלא בחיסון סביל, שמכיל נוגדנים לחצבת ונחשב כטיפול מונע.

"זהו מעשה פראי וחסר התחשבות, שלא לדבר על זה שאותו אדם סיכן את בנו, לצד סיכון שאר התינוקות" אמר פרופ' מוטי רביד, מנהל בית החולים לישראל היום. "אנחנו מקיימים שמירה בבית החולים אבל עד כה התרכזנו בעיקר במניעת כניסת ילדים מבקרים".

"מעכשיו נקיים גם שמירה בנושא כניסת מבוגרים וגם תלינו שלטים ברחבי בית החולים שמבקשים ממבקרים הסובלים מחום או מפריחה לא להיכנס לבית החולים", המשיך פרופ' רביד, "כולם משגיחים בנושא בשבע עיניים. אדם שמרגיש לא טוב לא צריך להגיע לבקר לא בבית חולים ולא בבית כנסת או ישיבה".


הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. בית חולים מאשים????  

    הדוד של הפג

  2. מעצבן