1. עמוד הבית
  2. בריאות ומדע
  3. חדשות בריאות

מהיום: פחות מגיל 18? טיפולי השיניים בחינם

בנוסף, מעוד חודש יסובסדו טיפולי שיניים לקשישים מעל גיל 75 ומעלה | ליצמן הציג את התוכנית בישיבת הממשלה ואמר: "זהו צדק חברתי ותיקון עוול היסטורי למען ילדי ישראל"

אלי שלזינגר, כ"ט טבת תשע"ט 06/01/2019 13:45 עודכן: dateModified.ToString("dd/MM/yyyy HH:mm")

"אני חש סיפוק עצום" נתניהו וליצמן בישיבת ממשלה נתניהו וליצמן בישיבת ממשלה צילום: דוברות משרד הבריאות

הממשלה אישרה פה אחד את הצעת סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן, להרחיב את רפורמת טיפולי השיניים שיזם, עד לגיל 18. עד היום ניתנו טיפולי השיניים מגיל 8 ועד לגיל 16.

עם אישור הממשלה הבוקר (ראשון), ההחלטה נכנסת לתוקף מיידי ורפורמת טיפולי שיניים חינם לילדי ישראל מתרחבת עד גיל 18.

מדובר במהלך רחב היקף אותו יזם סגן שר הבריאות, עוד בכניסתו לתפקיד בשנת 2015. בהתאם לכך, החל מהיום 6 לינואר 2019, זכאים ילדים ובני נוער עד גיל 18 לטיפולי שיניים מניעתיים ומשמרים במסגרת סל שירותי הבריאות, באמצעות קופות החולים.

במסגרת הרפורמה, טיפולי שיניים יינתנו ללא השתתפות עצמית או בהשתתפות עצמית בסכום של 24 ₪ לטיפול, ולא יותר מ-49 ש"ח לביקור. את השירות ניתן לקבל בקופות החולים בהן מבוטחים הילדים, במרפאות הקופה או במרפאות הקשורות איתה בהסכם.

בשנת 2010 החליטה ממשלת ישראל, בהמלצת סגן השר ח"כ ליצמן, להכניס את טיפולי השיניים לילדים לחוק ביטוח בריאות ממלכתי. תוך תשעה חודשים 190,000 ילדים עד גיל שמונה נהנו מטיפולים בחינם. בתאריך 26.6.2011 החליטה ממשלת ישראל על הרחבת הרפורמה למתן טיפולי שיניים, כך שיהנו ממנה ילדים עד גיל 10, כאשר בשנת 2012 החוק יורחב לילדים עד גיל 12, וב-2013 יורחב לילדים עד גיל 14. סגן שר הבריאות הכריז שהמטרה היא להרחיב את הטיפולים עד גיל 18 - כפי שאכן קרה הבוקר.

כמו כן, במסגרת ישיבת הממשלה שעסקה בהרחבת סל שירותי הבריאות לשנת 2019 הנחה ראש הממשלה את סגן שר הבריאות, ח"כ הרב יעקב ליצמן, להגיש לממשלה תוך שבועיים מספר חלופות לעדכון קבוע של סל שירותי הבריאות. מטרתו של העדכון הקבוע הוא להבטיח ודאות ויציבות תקציבית למערכת הבריאות ולאפשר לה לענות על מכלול הצרכים הנדרש למערכת לאור ההתפתחויות הטכנולוגיות והזדקנות האוכלוסייה. ההנחיה כאמור עוגנה בהחלטת הממשלה.

סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן אמר: "אני חש סיפוק עצום על שהצלחתי להגיע ליעד אותו הצבתי עם כניסתי לתפקיד במשרד הבריאות. התחלנו את רפורמת השיניים לילדים מגיל 8 ועלינו שנה אחר שנה עד לגיל 18. בזה תם בהצלחה מהלך חברתי לאומי אותו יזמתי למען ילדי ישראל מכל האוכלוסיות ללא הבדל ואפליה. אני מברך על הירתמות כל חברי הממשלה להעביר את הרפורמה, ולהזכירכם בתחילת הדרך עברנו קשיים ומהמורות אך לא הרפיתי".

"זהו צדק חברתי ותיקון עוול היסטורי למען ילדי ישראל. טיפולי השיניים היו במשך כל השנים הוצאה גדולה ומיותרת בכיסם של כל אזרחי ישראל וכיום הם ניתנים ללא עלות במסגרת סל שירותי הבריאות הממלכתי בקופות החולים".

מנכ"ל משרד הבריאות מר משה בר סימן טוב הוסיף: "אני גאה לומר כי החל מהיום, הורים לא ידרשו עוד לשבור קופת חיסכון עבור בריאות השן לילדיהם. נושא חשוב זה הוא אבן דרך בדרכנו לקיים חברה שבה ערכי הבריאות נגישים, זמינים ושווים לכל כיס".
עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.