1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. היכלי הישיבות

הראש"ל על זקן רבני ישראל: היה בקי בכל נושא תורני

עם פטירתו של זקן רבני ישראל, רבה של הרצליה במשך 66 שנה, 'בחדרי חרדים' עם וידאו מהניחום של הראשון לציון אצל הרב זצ"ל 

משה ויסברג, ג' שבט תשע"ט 09/01/2019 14:40

האבל בעולם הרבנות הגר''י יוסף אצל הגר''י יעקובוביץ זצ''ל.jpg הראש"ל הגר"י יוסף מנחם את הגר"י יעקובוביץ זצ"ל. צילום: באדיבות המצלם

קשר מיוחד היה לזקן רבני ישראל, הרב הראשי להרצליה הגאון רבי יצחק יחיאל יעקובוביץ זצ"ל עם הרב הראשי לישראל הראש"ל הגאון רבי יצחק יוסף.

עם היוודע הבשורה על פטירתו הפתאומית אמר הראשון לציון למקורביו: "קיבלתי בצער רב את הידיעה על פטירתו של הרב יעקובוביץ. הכרתי את הגאון המנוח עשרות שנים, בפגישותינו נהגנו לשוחח בדברי תורה והרב זצ״ל היה בקי מלא וגדוש בכל נושא תורני, לצד גדולתו התורנית הוא הצטיין גם בהנהגת הרבנות בעירו ביד רמה עד יומו האחרון, זכתה העיר הרצליה שהוא היה לה למורה דרך משך 66 שנים, תנחומי למשפחתו, לתושבי העיר הרצליה ולשומעי לקחו הרבים".

כשישב הגרי"י יעקובוביץ זצ"ל שבעה על אחיו הגיע הראש"ל לנחמו בוידאו שהגיע ל'בחדרי חרדים' ניתן לראות את  הרבנים דנים על מנהגי אבלות ודיני קריעה על הבגד כשלפניהם מונח הספר "ציוני הלכה" על אבלות מהפוסק הגרב"צ קוק. הראש"ל התעניין על פעולותיו של האח הרב מאיר יעקובוביץ שנפטר לאחר מחלה קשה, "מה היה עושה האח?" "אחי למד ועסק הרבה בהקמת מקוואות ועירובים הוא הקים בעיר קרית ספר", סיפר הרב יעקובוביץ. 

דבריהם וזכרונם - צפו בוידאו:


הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.