1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

הצוללת השישית שבדרך - על שם הדג הטורף

מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט הודיע כי הצוללת השישית שעתידה להיקלט בזרוע הים בתחילת העשור הבא תיקרא "אח"י דרקון", על שם דג מעמקים טורף שבשמו מובאות כל אותיות ה"דקר"

אלי שלזינגר, ג' שבט תשע"ט 09/01/2019 18:16

אח"י דרקון צוללת אח"י דרקון צוללת אח"י דרקון צילום: דובר צה"ל

מפקד זרוע הים אלוף אלי שרביט, הודיע היום (רביעי) כי הצוללת השישית שעתידה להיקלט בזרוע הים בתחילת העשור הבא תיקרא "אח"י דרקון", על שם דג מעמקים טורף שבשמו מובאות כל אותיות ה"דקר".

שם הצוללת נקבע לאחר הליך סדור שנמשך מעל חמש שנים והוכרז היום במסגרת כנס תכנית העבודה של זרוע הים לשנת 2019. בנוסף, בהליך זה נקבע כי שם דגם צוללות העתיד של הזרוע יקרא"דקר" (DAKAR CLASS), שם המנציח באופן הראוי והמכובד ביותר את זכר לוחמיה של אח"י דקר.

הצוללת השישית, אח"י דרקון, תהווה אבטיפוס לדגם דור הצוללות הבא, הדגם המתקדם ביותר שיהיה בשירות זרוע הים בעשרות השנים הבאות. מפקד זרוע הים, אלוף אליהו (אלי) שרביט אמר כי "לוחמי שייטת 7 משמרים יומם וליל את יציבותנו הביטחונית, במקצועיות ללא רבב, תחכום, מסירות וחשיבה מתמדת. בפעילותם על גבי צוללות העתיד של מדינת ישראל יספקו זווית מבצעית ייחודית ואסטרטגית, חיונית מאין כמותה, להגנת מדינת ישראל".

השם "דרקון", על שם דג הדרקון, ממשיך את שמות הצוללות "רהב" ו-"תנין" כשמות המתארים חיות ימיות מרשימות ונשען על השם "דרקון הים" שנמצא במאגר השמות של מפקד שייטת הצוללות הראשון, סא"ל יוסף דרור ז"ל. השם מבטא כוח ומבצעיות התואמים את אופי פעילות השייטת וילווה את הצוללת במהלך הפעילות המבצעית הרבה הצפויה לה בשנים הבאות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.