1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. ערוץ הכנסת

נתניהו בימ"מ: מי שרצח חוסל או נתפס • צפו

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו והשר לביטחון פנים גלעד ארדן ביקרו הבוקר בבסיס הימ״מ כדי לשבח את הלוחמים על הפעולות האחרונות | צפו בוידאו

ארי קלמן, ד' שבט תשע"ט 10/01/2019 18:36

ביחידת העילית נתניהו נתניהו צילום: קובי גדעון / לע"מ

לאור המבצעים האחרונים בהם הצליחו לוחמי הימ"מ בהובלת שירות הביטחון הכללי ובסיוע צה"ל להגיע למחבלים שביצעו את הפיגועים בחודשים האחרונים וביניהם הפיגוע שבוצע בעופרה, באזור התעשייה ברקן ובגבעת אסף, הגיע הבוקר ראש הממשלה להיפגש עם הלוחמים ולהודות להם על פועלם לביטחון מדינת ישראל.

כאמור בביקור ראש הממשלה והשר לביטחון הפנים בו השתתפו ממלא מקום מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, ראש השב"כ נדב ארגמן, הסמפכ"ל, ניצב זוהר דביר ומפקד משמר הגבול, ניצב יעקב (קובי) שבתאי, פירט מפקד הימ"מ, נצ"מ נ' על הפעילויות המשמעותיות שביצעה היחידה לרבות המצוד שנוהל בחודשים האחרונים אחר מחבלים שנעצרו או נוטרלו בחילופי אש עם הלוחמים.

ראש הממשלה נפגש עם לוחמי היחידה ושיבח אותם על פעילותם לתפיסת המחבלים שביצעו את הפיגועים בעפרה, בברקן ובגבעת אסף. רה״מ קיים דיון במקום בו שמע סקירות על הפעילות המבצעית-מודיעינית המשולבת של הגופים הביטחוניים.

נתניהו אמר, ״התרשמתי מאוד מהביקור בימ"מ. השילוב הזה של לוחמי הימ"מ ואנשי השב"כ, שנותנים מודיעין משובח, נותן לנו את יחידת סיכול הטרור הטובה בעולם. כל המדינות באות הנה ומבקשות ממני: ״תביא לנו אותם, נלמד מהם״.

מה שאזרחי ישראל צריכים לדעת זה שכל מי שפגע, כל מי שרצח אזרח ישראלי בשנה האחרונה, או שחוסל או שנתפס. זה הישג שאין שני לו בעולם וזה בגלל החבר'ה האלה, בגלל התעוזה שלהם, הגבורה שלהם, היצירתיות שלהם והמחויבות שלהם. בשם העם כולו אני אומר - אנחנו מסירים את הכובע. כל הכבוד לכם. ידעו כל אויבי ישראל שידה של ישראל תגיע אליהם, והיא מגיעה אליהם באמצעות לוחמי הימ"מ ובאמצעות השב"כ".

השר לביטחון הפנים ארדן מסר, "הציווי שמנחה את לוחמי הימ״מ של משטרת ישראל הוא 'ארדוף אוייבי ואשיגם ולא אשוב עד כלותם'. ההישגים האחרונים של הימ״מ מוכיחים שוב כי היא ממשת את הציווי הזה בכל פעם מחדש. ליכולות המדהימות של לוחמי הימ״מ אין אח ורע בעולם ואני גאה בהם מאד. לא במקרה הבקשה הכי נפוצה בקרב שרים לבטחון פנים מרחבי העולם אלי, היא לשלוח צוותי ימ״מ לאמן כוחות משטרה בעולם כדי להתמודד עם תרחישי טרור שונים. אני אמשיך לעשות הכל כדי להעצים את יכולות הימ״מ להציל חיים ולסגור חשבון עם מחבלים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.