1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. בחצרות חסידים

לאחר שנתקעו בשלג: זלמן שטוב שימח בשדה

המסע של החסידים שנתקעו ברומניה כלל גם את זלמן שטוב שלא נשבר ופצח בשירה עם הגיטרה בשדה התעופה • שטוב גרם לשמחה גם בקרב הגויים ששהו במקום • צפו בתיעוד 

משה ויסברג, ז' שבט תשע"ט 13/01/2019 00:05

הגויים ביקשו הבה נגילה זלמן שטוב.jpg זלמן שטוב בשדה התעופה ביאס. צילומסך מתוך הוידאו

הקבוצה שנתקעה ביאסי שברמוניה בגלל סופת שלגים כבדה כללה גם את הזמר ובעל הרגש זלמן שטוב, שהגיע יחד עם הקבוצה לציון הרבי משטפנשט לתפילה ולהופעה קטנה.

כפי שפורסם ב'בחדרי חרדים', הקבוצה תכננה לחזור ביום שישי לארץ ישראל, אלא שסופת שלגים אדירה חסמה את שדה התעופה למשך שעות ארוכות וכל כמה שעות קורקעה טיסה נוספת.

שטוב עצמו מספר ל'בחדרי חרדים' את אשר אירע: "אחרי שבע שעות שהמתינו בשדה אשר במהלכן הטיסה נדחתה בעוד שעה ובעוד שעה, נמסר כי הטיסה לישראל בוטלה, ולא תתקיים".

לבחדרי חרדים' נודע כי תוך כדי ההתארגנויות הדחופות למציאת מלון בו יצליחו לעשות שבת, שלף הזמר זלמן שטוב את הגיטרה בשדה התעופה ההומה, ויחד עם הרבנים, ביניהם הרב סלומון ממוסדות שטפנשט, הרב חיים גשטטנר מעורכי עיתון 'המודיע' ועוד רבנים - עשו קבלת שבת המונית בסגנון קרליבך, תוך כדי שגויים רבים צופים ואפילו מבקשים מהזמר לשיר את 'הבה נגילה'".

זלמן שטוב מספר כי דווקא בשעה כזאת של מצוקה וחוסר ידיעה מוחלטת על מה יקרה, דווקא שם חווה את אחת התפילות היותר מרגשות שהיו לו. "ראיתי איך אנשים התחברו לשירה, יהודים וגויים, כולם שם נתקעו ולכולם יש לב שמוזיקה מדברת אליו".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ר' זלמן אתה קרן אור בכל מקום  (ל”ת)


 2. זלמן התותח, איזה איש יקר זמר ענק ובעל אנרגיות ענקיות  

  חיים

 3. זלמן שטוב אחד האנשים המרתקים שקיימים  

  נחמי

 4. חולה על הזמר הזה  

  מירי

;