1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

העיתונאית פרצה לסלולרי וזכתה לחסינות

במהלך הדיון שנערך לחשוד המרכזי בפרשת השחיתות - אפי נוה, נטען כי הראיות הושגו שלא כדין | היום נחשף: העיתונאית הדס שטייף מ'גלי צה"ל' קיבלה לידיה מכשיר סלולארי של נוה וזכתה לחסינות מהפרקליטות

אלי שלזינגר, י"א שבט תשע"ט 17/01/2019 17:36

כך התפוצצה הפרשה אפי נוה אפי נוה צילום: פלאש 90

עורך הדין של עו"ד אפי נוה ראש לשכת עורכי הדין, הלין אתמול כי חלק מהראיות שבידי במשטרה, "הושגו שלא כדין", לאחר שמכשיר הטלפון של נוה נפרץ. עו"ד בועז בן צור אמר "אין מחלוקת על כך שאם פורצים לנייד פרטי ושואבים משם הודעות, זה לא חוקי".

לפני שעה קלה (רביעי) פרסם חיים לוינסון ב'הארץ', כי כתבת הפלילים של תחנת הרדיו 'גלי צה"ל', הדס שטייף, חתמה הסכם חסינות מפני העמדה לדין עם הפרקליטות, בטרם מסרה את הסלולרי של נוה לידי המשטרה. לדבריו, המסלול שעשה הפלאפון מהכספת בבית ברמת השרון למשטרה עוד יככב בהמשך.

על פי הפרסום ב'הארץ', פרקליטות המדינה הﬠניקה להדס שטייף חסינות, בתמורה למסירת מכשיר הטלפון של אפי נוה. שטייף שחשפה את הפרשה המביכה את מערכת המשפט, קיבלה את המכשיר מאחד ממקורותיה, פתחה אותו ואיתרה את ההתכתבויות שהובילו לפתיחת החקירה ומעצרו של נוה.

בפרקליטות הצבאית חששו כי שטייף עברה על החוק כאשר פתחה את המכשיר ועיינה בו, אך לאחר התייעצות עם פרקליטות המדינה, הוחלט לעשות בכל זאת שימוש בתכנים עקב חשיבותם הציבורית.

הפרקליטות הצבאית ופרקליטות המדינה ניהלו משא ומתן כדי להכריע בנושא החסינות, ולבסוף היא נחתמה לפני כשבועיים בהנחיית המשנה ליועמ"ש רז נזרי. לאחר קבלת המכשיר פנתה המשטרה לבית המשפט וקיבלה צו חיפוש בו. 

מדובר במכשיר טלפון ישן של ראש לשכת עורכי הדין, שנותר בכספת עם פרידתו מאשתו. מאחר והמכשיר היה נעול, נדרש מומחה שיפרוץ את המכשיר.

נוה נחקר היום פעם נוספת ביחידה הארצית לחקירות הונאה במשרדי להב 433 בלוד, וזאת בחשד כי ניצל את תפקידו ואת יכולת השפעתו על תהליכי מינוי שופטים, כדי לקדם מינוי של שופטת שלום אחת בהיותו נתון בניגוד עניינים תוך ביצוע עבירה, וכן ניסה להשפיע, ללא הצלחה, על קידום של שופט שלום מכהן למחוזי, בהיותו נתון בניגוד עניינים, תוך ביצוע עבירה.

"אני מודיע בזה על התפטרותי מתפקידי כראש לשכת עורכי הדין", הודיע בשעות הצהרים עו"ד אפי נוה, יו"ר לשכת עורכי הדין, שנעצר אתמול בחשד לביצוע עבירות מתחום טוהר המידות ושוחרר למעצר בית. בהודעתו לתקשורת, הסביר נוה "החלטתי לעשות כן הואיל והלשכה חשובה ויקרה לי עד מאוד. אינני רוצה שענייני האישיים, שאני יניח יסתיים במהרה, יפגע בפעילותה החשובה של הלשכה".

המחליף שייבחר במועצה הארצית יכהן כראש לשכה עד ה-18.6, אז ייערכו בחירות כלליות. בלשכת עורכי הדין אמרו כי בחירות לתפקיד ראש הלשכה, מרגע הודעת ההתפטרות, ייערכו תוך 30 יום ועד 45 יום לכל המאוחר.

ממלא מקום ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אורי קינן, שיעמוד בראש לשכת עורכי הדין בעקבות התפטרותו של נוה מתפקידו, הביע היום תקווה "שחקירת המשטרה תסתיים במהרה ואיחל למעורבים בה שינוקו מכל רבב". עו"ד קינן הודה לראש הלשכה היוצא, עו"ד נוה, על תרומתו ללשכה ולציבור עורכי הדין והכריז כי יפעל להצעדת הלשכה לימים טובים, עבור החברה הישראלית בכלל וציבור עורכי הדין בפרט.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מה קשורה הפרקליטות הצבאית?  (ל”ת)


    • למיטב הבנתי משום שהדס עובדת בגלי צה"ל (ל”ת)


  2. אהבת חינם  


  3. איך אתה ישן בלילה עיתונאי קטן שלי