1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

ועדת הרבנים מתעכבת; כאוס בשיבוצי הבנות

פרסום ראשון: וועדת הרבנים שהייתה אמורה לקום ולגבש את העמדות סביב שיבוץ בנות הסמינרים - מתעכבת

ארי קלמן, י"א שבט תשע"ט 17/01/2019 23:22

פרסום ראשון כיתת לימוד כיתת לימוד צילום: מנדי הכטמן, פלאש 90

פרסום ראשון: כאוס בעיריית ירושלים, וועדת הרבנים שהייתה אמורה לקום ולגבש את העמדות סביב שיבוץ בנות הסמינרים מתעכבת ומסתמן כי היא לא צפויה לקום קודם שנת הלימודים הנוכחית.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי וועדת הרבנים שהוקמה כפשרה בין הגר"ב סולובייציק ויו"ר ש"ס השר אריה דרעי על רקע פיצול תיק החינוך ואשר הייתה אמורה לעסוק בשיבוץ הבנות לסמינרים - לא צפויה לקום בשלב זה.

ההחלטה גורמת לכאוס בעיריית ירושלים ובאגף החינוך לאחר שבשנה הקרובה חל גידול משמעותי של 250 בנות האמורות להשתלב בסמינרים ברחבי העיר בנוסף לתלמידות מחוץ לירושלים, כאשר מספר הבנות שלא יתקבלו יעלה משמעותית.

מטרת הרבנים הייתה אמורה לעזור בשיבוצי הבנות כאשר הדבר יביא פתרון מהיר - שכן הן יפעלו מול מנהלי הסמינרים שלא יוכלו לסרב לדרישות הרבנים.

יצוין כי תחילה אף סוכם שחברי הוועדה יהיו הגר"ב סולובייציק מטעם דגל התורה והגר"ד יוסף מטעם ש"ס, כאשר נרשמו חילוקי דעות על מזכיר הוועדה כששמו של הרב אמיר קריספל עלה כמועמד רלוונטי.

אלא שמסיבה לא ברורה הוחלט שלא להקים את הוועדה המדוברת והשיבוצים יהיו תחת אחריות מנהל אגף החינוך ומחזיק התיק ולא ברור האם מנהלי הסמינרים יכבדו את דרישות האגף.

טרם ברור מול מי יעמדו מנהלי הסמינרים בנושאי השיבוצים, האם מול מחזיק התיק מש"ס או מדגל התורה.

הדבר מעורר דאגה וכאוס בקרב הורי התלמידים שראו בהקמת הוועדה כבשורה של ממש כשהשבוע החלו המבחנים הראשונים.


הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ברור  

    חייפ

  2. ברור  (ל”ת)