1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

מנדלבליט סיים עם תיק 4000 ונוטה לאמץ את המלצת הפרקליטות

מתקדם מהר > ברקע הדיווחים כי היועמ"ש נאות לבקשת פרקליטו של ראש הממשלה וייפגש עמו בשבוע הבא, וכן התקפה חסרת תקדים מצד סביבתו על ראש הממשלה, שלטענתם "גורר את כל המדינה למטה", מדווח, כי מנדלבליט סיים את הדיונים בתיק 4000 ומתקדם לעבר תיק 2000

קובי עוזיאלי, י"ב שבט תשע"ט 18/01/2019 07:19

לנתניהו יש ממה לחשוש? היועמ"ש כמזכיר הממשלה לצד נתניהו היועמ"ש כמזכיר הממשלה לצד נתניהו צילום: מארק ישראל סלאם, פלאש 90

האם הסיפור של ראש הממשלה הולך לסבך לו את התןוכנית להיבחר שוב מחדש? על פי דיווחה אמש (חמישי) של כתבת המשפט תמר אלמוג ב'כאן11', היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, סיים בימים האחרונים את הדיונים בנושא תיק 4000, שעניינו הענקת הטבות לבעלי אתר וואלה ובזק שאול אלוביץ, והיועמ"ש נוטה לאמץ את המלצת פרקליטות המדינה.

כלומר, לאחר עיון בחומר שהונח על שולחנו, גם מנדלבליט הגיע לאותה מסקנה, לפיה יש מקום להעמיד את ראש הממשלה בנימין נתניהו לדין על עבירות שוחד.

לדבריה של הכתבת, בשבועיים הקרובים צפויים להתחיל הדיונים גם בתיק 2000 - העוסק בשיחות נתניהו עם מו"ל 'ידיעות אחרונות' ארנון מוזס. 

אמש דווח כי בצעד חריג מאוד, הסכים היועץ המשפטי אביחי מנדלבליט, להיפגש בשבוע הבא עם נבות תל צור - פרקליטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, כדי לדון בשאלה אם לפרסם החלטה על שימוע לפני הבחירות.

במכתב התשובה ששוגר אמש (חמישי) מלשכת היועץ המשפטי לממשלה, במענה לפניית פרקליטו של ראש הממשלה נאמר כי תהליך העבודה על תיקי החקירה הנוגעים לנתניהו, אשר החל עוד לפני ההחלטה להקדים את הבחירות - נמשך כסדרו ומתנהל כמתוכנן.

בתוך כך, נאות היועץ המשפטי לממשלה לקיים בשבוע הבא פגישה עם בא כוחו של ראש הממשלה בעניין זה, על פי בקשתם. על פי היועמ"ש: "הפגישה תעסוק בעניין זה בלבד, ולא תעסוק בשום נושא אחר".

ובינתיים, בסביבתו הקרובה של מנדלבליט תוקפים בצורה חסרת תקדים את נתניהו: "דף המסרים נגד מוסד היועץ ונגדו מגיע מלמעלה".

לדבריו: "ראש הממשלה גורר את כל המדינה למטה. זה עצוב וזה יפגע בכולנו". כך צוטט אמש במהדורה של חברת "החדשות" ב'ערוץ 12'.

מ'הליכוד' נמסר בתגובה: "ראש הממשלה נתניהו לא עוסק במסרים נגד היועמ"ש אלא אך ורק בדרישה להליך הוגן, כפי שמגיע לכל אזרח".

"בהליך הוגן עוברים כ-18 חודשים בין המלצות משטרה להחלטה על שימוע. במקרה של ראש הממשלה נתניהו זה לוקח ימים ספורים בלבד והדברים יפורסמו באופן חד צדדי לפני הבחירות מבלי לאפשר לראש הממשלה להפריך את הטענות נגדו".

עוד נמסר מ'הליכוד' כי "מצער שמפנים אצבע מאשימה כלפי ראש הממשלה שמעלה דרישה בסיסית להליך הוגן והימנעות מהתערבות בבחירות, בשעה שעוברים לסדר היום על שלוש שנים של לחץ בריוני על היועמ״ש כדי שיאשים את ראש הממשלה נתניהו בכל מחיר".


הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. כל יום פותחים מהדורות יגיש או לא יגיש המלצות. הבנו כבר 10 פעמים שזה יבוא ההמלצות. כמה דרמה  (ל”ת)


  2. שיגישו חוק שאת המשפט נגד איש ציבור ינהלו בבית המשפט ושהוא חייב לפרוש  

    בכנסת הבאה

  3. צריך וועדת חקירה על הסיקור הנגוע ,המטעה והמוטעה כנגד ביבי  (ל”ת)

    תקשורת שמאלנית מעוותת