1. עמוד הבית
  2. יהדות
  3. יהדות

טיש דתי בפנים והפרות סדר בחוץ • צפו

כ-1,500 מתפללים נכנסו הלילה - חמישה עשר בשבט, לקבר יוסף הצדיק בשכם | בעוד התפילות בתוך הציון התנהלו כסדרן - לוחמי צה"ל התמודדו עם הפרות סדר מהצד הערבי | שני לוחמים נפצעו מיידוי אבנים

אלי שלזינגר, ט"ו שבט תשע"ט 21/01/2019 09:57

ט"ו בשבט בשכם ריקודים בקבר יוסף - ליל טו בשבט ריקודים בקבר יוסף - ליל טו בשבט צילום: גלעד הררי

הלילה, ראש השנה לאילנות, כמידי חודש התקיימה כניסת מתפללים למתחם קבר יוסף בעיר שכם. לוחמי צה"ל, כוחות משמר הגבול והמנהל האזרחי אבטחו את כניסתם של כ-1,500 מתפללים.

במהלך הכניסה לקבר נזרקו אבנים לעבר לוחמי צה"ל, כתוצאה מיידוי האבנים נפצעו שני לוחמים באורח קל ופונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. התפילות התקיימו כסדרן.

מדובר בכניסות מתפללים קבועות שנערכות על ידי מועצה אזורית שומרון יחד עם מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים, ובליווי ובאישור צה"ל.

בין הנכנסים הלילה סגן ראש מועצת שומרון דוידי בן ציון, רבה של העיר ריו דה ז'נרו בברזיל, מפקד חטיבת שומרון לשעבר אל"מ יואב ירום, חבר מועצת העיר טבריה רפאל טרבלסי, חבר מועצת העיר צפת יוחאי עזרא ומתפללים ומבקרים רבים מהארץ והעולם.

במהלך הכניסה, קיימו תלמידי ישיבת "רועה ישראל" של הרב דודי דודקביץ', טיש ט"ו בשבט והתוועדות בבית המדרש שבמקום, אכלו מפירות הארץ שרו ורקדו בליווי נגנים.

ראש מועצת שומרון דגן אמר לאחר הכניסה: "טו בשבט הוא חג של צמיחה, של התחדשות, גם אנחנו מצפים לראות את ממשלת ישראל מאפשרת צמיחה אמיתית בהתיישבות ובכל ארץ ישראל ובכלל זה גם ביחס לקבר יוסף והמקומות הקדושים בשומרון. הגיע הזמן שממשלת ישראל תממש באומץ את ריבונותה בקבר יוסף ותצמיח את האיזור ההיסטורי החשוב ככ לעם ישראל"

בן ציון אמר במקום: "ברגעי משבר נדרשת מנהיגות. יוסף הצדיק יכול היה לבכות על מר גורלו, גם נזרק לבור על ידי אחיו, גם נזרק לכלא על לא עוול בכפו במצרים אבל הוא לא נשבר. דווקא כשקשה צריך לעשות השתדלות גדולה ואז השם עוזר. יוסף מאחד את אחיו, לא נוטר טינה ולא נוקם באף אחד. כך גם אנו היום, פנינו לחיבורים ואחדות לטובת עם ישראל".

כניסה לקבר יוסף בליל ט''ו בשבט כניסה לקבר יוסף בליל ט''ו בשבט צילום: מנהלת קבר יוסף

כניסה לקבר יוסף בליל ט''ו בשבט כניסה לקבר יוסף בליל ט''ו בשבט צילום: מנהלת קבר יוסף

כניסה לקבר יוסף בליל ט''ו בשבט כניסה לקבר יוסף בליל ט''ו בשבט צילום: מנהלת קבר יוסף


הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.