ט"ז אייר התשפ"ד
24.05.2024
השר יצחק ועקנין

"אני נתקל ביחס משפיל ומבזה לשירותי הדת"

השר לשירותי דת יצחק ועקנין: "אני נתקל ביחס משפיל ומבזה לשירותי הדת"• הגר"י יוסף: "מבקש לפעול ככל האפשר להרבות בשיעורי תורה ולחזק את מערך הכשרות" • עו"ד עודד פלוס: "תקציב המועצות הדתיות גדל ב-115 מיליון ₪"

"אני נתקל ביחס משפיל ומבזה לשירותי הדת"
יצחק וקנין צילום: פלאש 90

"אם יבטלו את המועצות הדתיות לא יהיה סולר במקוואות. אני נתקל ביחס משפיל ומבזה לשירותי הדת", כך אמר היום (ב) ח"כ יצחק וקנין, השר לשירותי דת בכנס 'חבר המועצות הדתיות' המתקיים בימים אל במלון 'רמדה' בנתניה.

בכנס משתתפים עשרות ראשי מועצות דתיות, ממונים ואנשי מנהלה מכל רחבי הארץ. בכנס הפתיחה שמתקיים היום (ב'), נשאו דברים מרן הרב הראשי לישראל הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א, מנכ"ל המשרד לשירותי דת עו"ד עודד פלוס הרב הראשי הגרי"מ לאו שליט"א.

בנאומו הזהיר השר וקנין מפני פגיעה במערך שירותי הדת: "ראיתי את מכתבם של פורום ה-15 אני יפגוש השבוע את חיים ביבס יו"ר השלטון המקומי בנושא תקציב המועצות הדתיות. אני לא אאפשר גישה של סרח עודף כלפי המועצות הדתיות" השר אמר שהנושא הראשון בו בחר לעסוק הוא שכר ראשי המועצות הדתיות :" אני מבקש להצמיד את שכר ראשי המועצות הדתיות לשכר המנכ"לים יש צורך להגדיל את תקציב המועצות הדתיות בכדי לתת שירות טוב".

הראשון לציון, הגר"י יוסף, אמר כי האחריות של המועצות הדתיות היא כפולה. "אני מבקש מכם לפעול ככל האפשר להרבות בשיעורי תורה לגברים ולנשים ולסייע לרבנים המקומיים לחזק את מערך הכשרות", אמר הראשל"צ, "האחריות שלכם היא כפולה כאשר צביון הדת בעיר שלכם היא עליכם".

לאחר דברי הפתיחה נשא דברים הגאון רבי ישראל מאיר לאו שליט"א ששיבח את המועצות הדתיות ואת פעילותו הענפה של הראשל"צ בין מבואותיה של הרבנות הראשית לישראל. "אתם חוד החנית של קידוש השם", אמר הגרי"מ. "ניכר כי מעשיכם לשם שמים. המשיכו לעשות מלאכתכם נאמנה ולקדש את שמו של הקדוש ברוך הוא ברבים".

מנכ"ל המשרד לשירותי דת עו"ד עודד פלוס חשף בפני באי הכנס :"תקציב המועצות הדתיות גדל ב-115 מיליון₪ אנחנו בעיצומה של תנופה והשינויים כבר באים לידי ביטוי", אמר עו"ד פלוס.

בין המשתתפים נכחו רבנים, אישי ציבור ויו"ר חבר המועצות הדתיות, הרב שלמה תנעמי. במהלך הכנס יישאו דברים רבנים נוספים מכותל המזרח של עולם הרבנות בישראל. ראשי המועצות הדתיות נוטלים גם הם חלק בכנס החשוב שמעלה על נס את פעילות המועצות הדתיות ועשייתם הברוכה למען הדת בארץ הקודש.

יצחק ועקנין המשרד לשירותי דת הרב יצחק יוסף

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד