1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

הקרב בתוך אגודת ישראל מגיע להכרעה סופית

הרוחות באגודת ישראל לוהטות לקראת הכרעת ועדת השמונה בעניין סדר המקומות ברשימה לכנסת העשרים ואחת • הצדדים השונים בויז'ניץ ובבעלזא, מתבצרים בעמדתם ומסרבים להתפשר בשלב זה

ארי קלמן, כ"ג שבט תשע"ט 29/01/2019 15:24

פרסום ראשון אייכלר ומוזס אייכלר ומוזס צילום: מרים אלסטר / פלאש 90

פרסום ראשון: בתום שבועיים שבמהלכם סערו הרוחות בתוך אגודת ישראל סביב סדר המקומות, כאשר נציג חסידות בעלזא שהוצב במקום השביעי דרש לקבל את המקום החמישי - הקרב מגיע להכרעה סופית.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי קודם פתיחת ועידת 'אגודת ישראל' מחר בנתניה, יתכנסו חברי ועדת השמונה של אגודת ישראל בכדי לדון בסדר המקומות ברשימה.

המאבק נסוב כאמור סביב המקום השלישי באגודת ישראל והחמישי ברשימת יהדות התורה, ברקע החשש הגדול כי המקום השביעי לא יהיה רלוונטי.

בבעלזא טוענים כי הם החסידות השנייה בגודלה במפלגה החסידית וכי הם וויתרו לויז'ניץ עד כה רק בשל הכבוד שרחש האדמו"ר מבעלזא לחמיו האדמו"ר מויז'ניץ בעל ה'ישועות משה' זצ"ל וכן למקורבו, נציג הסיעה המאוחדת ח"כ מנחם אליעזר מוזס.

כעת, בחסידות בעלזא מבקשים את מקומם המגיע להם לטענתם, ומנגד, בויז'ניץ אומרים כי באם יערכו בדיקה, יתברר שהם לא קטנים בהרבה מבעלזא ואולי אף גדולים יותר.

במהלך הועידה, צפויה 'מועצת גדולי התורה' של אגודת ישראל לאשר את זהות חברי הכנסת לקראת הגשת הרשימות לכנסת ה-21, בצל האיום הבעלזאי שמרחף, כי באם הללו לא יקבלו את המקום החמישי, הם יחרימו את הוועידה האגודאית.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מה הבעיות שלהם יש חוק נורווגי  (ל”ת)


 2. להזיז את שניהם ולתת לשלישי  (ל”ת)


 3. אין מחוצפים כמו בעלז זלזלו באגודה בכל הזמנים והכל מגיע להם  (ל”ת)


 4. אגודת ישראל  (ל”ת)

  משה

 5. למה שהאדמו"רים של שתי החצרות שהם גיסים לא ייפגשו ויכריעו בעניין?  (ל”ת)

  צבי

  • בויזניץ לא רוצים שהרבי יפגש כי הרבי בטוח יוותר בשביל השלום (ל”ת)

   חסיד

;