1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

חשש בקהילה החרדית: גל של התקפות אנטישמיות

הקהילה ההודית במלבורן שבאוסטרליה סובלת מגל של התקפות אנטישמיות. | הקרבנות הפעם: שלושה ילדים חרדים שהותקפו באוטובוס

דייוויד גולדנברג, כ"ט שבט תשע"ט 04/02/2019 22:46

"גז ליהודים" הסעת תלמידים הסעת תלמידים צילום: unsplash

שלשה ילדים חרדים נתקלו מהתעללות אנטישמית ובתוכם קריאה מזעזעת - "גז ליהודים", לאחר שהם עלו בטעות לאוטובוס הלא נכון במלבורן שבאוסטרליה.

אלימלך, בן ה-15, ושני חבריו בני ה-14 הסתובבו בצ'דסטון, בשעה 16:00 החליטו לחזור הביתה. אלא שבטעות במקום לעלות על אוטובוס המוביל אל אזור מגוריהם, הם עלו בשגגה על אוטובוס לכיוון אוקליי.

כפי שהם שיחזרו, כאשר ישבו על האוטובוס, קבוצה גדולה של בני נוער צעדו לכיוונם, בחורה בקבוצה שאלה "מה היית עושה, אילו הייתי משליכה את הכובע מהראש שלך?", סיפר אלימלך. באותו עת אמר האיש שמאחורי "גז ליהודים!".

"יש לי סבא וסבתא שמתו בשואה", אמר אלימלך שסירב להזדהות עם שם משפחתו מחשש להתנכלות נוספת.

אלימלך מספר כי ניסה להרגיע את המצב כדי להגן על חבריו. לדבריו, הוא הסביר בנימוס לבני הנוער באוטובוס כי הכובע הזה, המכונה כיפה, מייצג את המורשת היהודית שלו ואת אמונתו. ניסיון זה כשל ורק עודד הערות אנטישמיות נוספות. הוא סיפר כי חווה בעבר גם התעללות תוך כדי הליכה בשכונה.

"היו לי מצבים בעבר שבהם אנשים צעקו הערות גנאי ממכונית שחלפה על פני בשבת", הוא משחזר. "אנשים צריכים להיות מודעים לשואה וכמה פוגעניים הערות אלה למישהו שהוא צאצא של אנשים שנרצחו. האמירות הפוגעניות הללו באו ימים ספורים לאחר תיעוד שהתפרסם - בו נראה רב מותקף על ידי קבוצת גויים, אשר צעקו לעברו מילות גנאי כמו "היית צריך להיהרג באושוויץ".

הבחורים שנכחו בתקרית יחד עם אלימלך שרויים בטראומה בעקבות האירוע.

בתוך כך, רבני אוסטרליה חוששים כי המצב ילך ויחמיר וכי הקהילה החרדית נתונה תחת גל של התקפות אנטישמיות שעלול להחריף.

 עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.