1. עמוד הבית
  2. בריאות ומדע
  3. חדשות בריאות

ניסוי ראשון בסונאר הימי של איחוד הצלה בכינרת הוכתר בהצלחה

ביום שני האחרון הסתיים ניסוי מוצלח בסונאר הימי של איחוד הצלה בכינרת, בשיתוף יחידת הצוללים של משטרת ישראל, ניסוי זה בא לאחר בחינה ממושכת של כלל המאפיינים והתאמתם על ידי מתנדבי איחוד הצלה טבריה וצוות צוללים צפון של משטרת ישראל

בחדרי חרדים, א' אדר תשע"ט 06/02/2019 13:35

מתכוננים לעונת הרחצה הסונאר החדש הסונאר החדש צילום: דוברות איחוד הצלה

ביום שני האחרון הסתיים ניסוי מוצלח בסונאר הימי של איחוד הצלה בכינרת, בשיתוף יחידת הצוללים של משטרת ישראל, ניסוי זה בא לאחר בחינה ממושכת של כלל המאפיינים והתאמתם על ידי מתנדבי איחוד הצלה טבריה וצוות צוללים צפון של משטרת ישראל.

לפני מספר חודשים השיק איחוד הצלה את האמבולנס הימי הראשון שיפעל בכנרת. האמבולנס הימי מצוייד בסונאר שמסוגל לסרוק את קרקעית הכנרת בניסיון לאתר נעדרים. הסונאר נועד לצוותי האיתור והחילוץ, ולמנוע צלילות רבות שאף מסכנות חיי אדם. התרגיל התבצע באמצעות בובה שדימתה נעדר, ובסיומו הוכתר כאמור בהצלחה רבה.

הבדיקה של הסונאר - קרדיט: דוברות איחוד הצלה

הבדיקה של הסונאר - קרדיט: דוברות איחוד הצלה

יוסי אוקנין ראש סניף טבריה סיכם, ״כבר מספר שנים שאנו מפעילים בזמני הרחצה בכינרת סירות ואופנועי הצלה ימיים במטרה לסייע לרוחצים אשר נסחפו ולהחזירם בבטחה לחוף. במהלך השנים האחרונות הצלנו מאות אנשים מטביעה בכינרת, יחד עם זאת במקרי טביעה לא מעטים נאלצו צוותי צוללים צפון לחפש אחר הנעדרים בכינרת במשך ימים רבים.

איחוד הצלה הרים את הכפפה ובעזרת תורמי הארגון רכש אמבולנס ימי משוכלל הכולל, סונאר ימי מתקדם, שמטרתו לסייע באיתור נעדרים באגם הכנרת. בניסוי היום השלכנו למים בובה, והסונאר איתר אותה במהירות גבוהה והכווין אליה את הצוותים המקצועיים בדיוק מושלם, בעתיד בעזרת ה׳ נשפר ונלמד יותר. לקראת עונת השחיה השנה נהיה מוכנים מבצעית, התקווה שנעסוק רק באימונים, ונצליח בעזרת ה׳ למנוע כל אסון חלילה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.