1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2019

מלחמה על 'העבודה': 60,000 איש יכריעו

כשהיא בשפל היסטורי: כ-60,000 חברי מפלגת 'העבודה' יצביעו היום ב-84 מוקדים את נבחרת המפלגה לכנסת ה-21 • הברוך: 44 מועמדים יתמודדו על חמישה מקומות ריאליים ברשימה • בשונה מהפריימריז בליכוד, התוצאות של הפריימריז בעבודה יתפרסמו כבר הערב

ארי קלמן, ו' אדר תשע"ט 11/02/2019 07:34

כשהיא בשפל היסטורי גבאי בסלפי עם מצביע העבודה, אבי גבאי, פריימריז העבודה גבאי בסלפי עם מצביע העבודה צילום: גילי יערי, פלאש 90

בצל הסקרים שמנבאים שחורות והמצב הפוליטי העגום במפלגת 'העבודה', היום ייערכו הבחירות המקדימות. כ-60,000 חברי מפלגת 'העבודה' יבחרו את נבחרת המפלגה לכנסת ה-21.

ההצבעה תתקיים ב-84 מוקדים ברחבי הארץ, מקריית שמונה ועד אילת. אתר ההצבעה המרכזי יהיה בגני התערוכה בתל-אביב, ההצבעה תיערך באופן אלקטרוני כך שהתוצאות יתפרסמו כבר בשעות הערב באירוע מיוחד.

על המקומות הריאליים לרשימה בכנסת מתמודדים 44 מועמדים; בהם הח"כים: עמיר פרץ, איציק שמולי, סתיו שפיר, עמר בר־לב, רויטל סויד, מיכל בירן, שלי יחימוביץ', יוסי יונה, מרב מיכאלי, משה מזרחי, סאלח סעד, איתן כבל, לאה פדידה ונחמן שי.

הקרב צפוי להיות קשה במיוחד, שכן בחמישייה הראשונה ישנם רק שלושה מקומות פנויים, זאת מאחר ויו"ר המפלגה אבי גבאי, המוצב במקום הראשון, אינו עומד לבחירה.

המקום השני שמור לשריון של היושב ראש ואילו המקום הרביעי שמור לאישה. גם המקום העשירי שמור לשריון של גבאי, ואילו המקום ה־11 משוריין למזכ"ל המפלגה, ערן חרמוני.

החשש במפלגה הוא כי רק חמישה חברי כנסת שייבחרו בראש הרשימה הם אלה שיראו את הכנסת מבפנים; רוב חברי הכנסת ברשימה ייאלצו להפריד בזמן שנותר מהלשכות המפנקות בכנסת.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.