1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

לאן נעלמו יומניו של שר האוצר לשעבר לפיד?

כיצד ייתכן שמשרד האוצר לא מוצא את רישומי הפגישות של השר לשעבר יאיר לפיד? • פרטים חדשים על היומנים, שלא אותרו מאז שארגון לביא ביקש לחשוף אותם

מנחם הירשמן, ז' אדר תשע"ט 12/02/2019 16:53

התנהלות תמוהה לפיד לפיד צילום: מרים אלסטר / פלאש 90

לאן נעלמו יומניו של שר האוצר לשעבר יאיר לפיד? עורך תוכניתו של אראל סג"ל, איתמר פליישמן, הביא בפתח התוכנית ב־103fm פרטים חדשים על היומנים, שלא אותרו מאז שארגון לביא ביקש לחשוף אותם, ותהה אם היעלמות היומנים היא גרסה תמוהה או שקר של משרד האוצר. 

על פי הפרטים שהביא פליישמן, בנובמבר 2018 הגיש עו"ד איציק בם מטעם ארגון לביא בקשה לקבל את יומני יאיר לפיד מתקופתו כשר האוצר, כדי לדעת מתי נפגש עם נוני מוזס וארנון מילצ'ן - זאת לאחר הפרסום בנושא של אילה חסון, שלפיו נפגשו שר האוצר, המוציא לאור ואיש העסקים בדירת מסתור.

"לפיד הקפיד לפרסם את היומנים שלו, אך מסתבר שהם הושחרו", הזכיר עורך התוכנית, "מנובמבר יש התנהלות במשרד האוצר אם לתת לנו את היומנים, והם פנו ללפיד לקבל את חוות דעתו. לפני שבועיים משרד האוצר כתבו לי בתגובה שקיבלו את חוות דעתו של לפיד והם שוקלים מה לעשות".

 

לדברי פליישמן, זמן קצר לפני תחילת התוכנית התקבל בארגון לביא מכתב מטעם משרד האוצר, ובו נכתה שהיומנים לא נמצאו. "בהמשך למכתבנו, בהתייחס לבקשתכם לעניין מידע אודות פגישותיו של מר יאיר לפיד עם מר ארנון מוזס נבקש להודיעכם כי המידע המבוקש איננו מצוי ברשותנו", לשון המכתב. בכך, למעשה, משרד האוצר מייתר את הבקשות והמכתבים בנושא, שהרי - אם אין יומנים, אין במה לדון. 

"עד היום משרד האוצר לא טען את הטענה הזאת", אמר פליישמן לאראל סג"ל ולחיים לוינסון, "במשך חודשים טענו באוצר שהיומנים אצלם, והיום פתאום אין יומנים? מדובר בכל הפחות בשינוי גרסה תמוהה ואולי אף בשקר גס.

"שר בממשלה מנהל את היומן שלו בתוכנת אאוטלוק אצלו במשרד, ששמור במערך המחשוב של המשרד. זה לא דבר ששר יכול לקחת אותו", הוסיף, והזכיר: "לשמות של מילצ'ן ומוזס ביומני השר לשעבר יש משמעות פלילית ומשמעותית על חקירות נתניהו והתנהלותו של יאיר לפיד".

אראל סג"ל, שטוען לאורך שנים כי יש אכיפה בררנית בפרשה בפרט וביחסי פוליטיקאים-תקשורת בכלל, שאל: "טוענים שאנחנו מבלבלים את המוח על אכיפה בררנית. מה אנחנו אמורים להרגיש בנוגע לדבר הזה?"

"אם יש מישהו שיש לו איתך ניגוד עניינים, הצהרת עליו והשחרת את הפגישות איתו זה קצת בעייתי", אמר פליישמן, "בייחוד כשהמשטרה טוענת שלפיד הוא עד מפתח בתיק נגד ראש הממשלה".

בהמשך השיחה התייחסו השלושה לתוצאות הפריימריז במפלגת העבודה, והמליצו לאבי גבאי לרוץ בקמפיין שבו יבקש מהציבור להיות שר האוצר של בני גנץ.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. צריך לבדוק האם המזון שהעיתונאים שדשים בסוגיות כאלה אוכלים מזון כשר  (ל”ת)

  כנראה בעיה של כשרות

 2. לפיד ומילצ'ן תכננו להפליל את נתניהו  (ל”ת)

  איש נמוך נמוך

 3. מה אתם רוצים ממנו?! הרי חוץ ממנו כוווווווולם לא בסדר... ח ח ח ח ח  (ל”ת)

  יעקב

;