1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

לא תאמינו כמה הרשעות לנהג שהתהפך

נהג האוטובוס שהיה מעורב בתאונה הקטלנית בכביש 443 שלשום, בה נהרגו חיה רחל ונחמה ע"ה ממודיעין עילית ונפצעו עשרות - בעל עבר של 29 הרשעות תעבורה קודמות

יחיאל גלאי, ז' אדר תשע"ט 12/02/2019 21:18 עודכן: dateModified.ToString("dd/MM/yyyy HH:mm")

הכתובת הייתה על הקיר? קו אוטובוס 304 לאחר חילוץ ההרוגות קו אוטובוס 304 לאחר חילוץ ההרוגות צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

היום (שלישי) נחקר הנהג תחת אזהרה במשטרה בחשד לגרימת מוות ברשלנות ושוחרר בתנאים מגבילים הכוללים ערבות אישית וצד ג' וכן נשלל רישיון הנהיגה שלו למשך 90 יום. אתמול, נחקר גם נהג הרכב הפרטי, איש כוחות ההצלה שעצירתו בשולי הכביש גרמה לתאונה הקשה והוא שוחרר בתנאים דומים.

בשלהי 2014 הוגש נגד נהג האוטובוס כתב אישום על עקיפה מסוכנת של קו הפרדה רצוף בכביש 465, סמוך למקום מגוריו בחלמיש. על פי הדיווח של כתב לענייני משטרה רועי ינובסקי ב'כאן 11', ביולי 2015 הורשע הנהג בהסדר טיעון מקל - קנס של 2,000 ש"ח ופסילת רישיון נהיגה למשך 3 חודשים, באם יעבור בשלוש השנים מאז ההרשעה על אותה עבירה בה הורשע - תקופה שהסתיימה לפני כחצי שנה.

לנהג האוטובוס שהתהפך, כך עולה מהמסמכים שהוצגו בכתבה של ינובסקי, 29 הרשעות תעבורה קודמות. בחברת קווים לא ידעו על העבר התעבורתי של הנהג וכן על כך שהוא נוהג תחת עונש על תנאי. הסיבה היא, ככל הנראה, היות והעבירות בוצעו ברכבו הפרטי של הנהג ולא באוטובוס.

מחברת קווים נמסר בתגובה ל'כאן 11': "למן קליטת העובד בחברת קווים (החל מחודש אוקטובר 2014) ולפי ממצאי החברה, לא ידוע לחברה על הרשעות תעבורתיות המיוחסות לנהג.
במהלך תקופת העסקתו בחברה, עבר הנהג הדרכות והכשרות שונות, לרבות הדרכות בטיחות, נהיגת קיץ, חורף ונהיגה נכונה".

בחברה ביקשו לציין "כי בעת ביקור פצועים שערך מנכ"ל קווים בבתי החולים ביום האירוע, תיארו בפניו מספר נוסעים את נהיגתו הזהירה ביום האירוע תוך ציון כי המקרה אינו ארע באשמת הנהג, חלקם העידו מתוך היכרותם על סמך נסיעות קבועות עם הנהג, וחלקם אף הביעו נכונות להעיד לטובת הנהג במידת הצורך".

בתאונה הנוראית שאירעה ביום ראשון השבוע, מצאו את מותן חיה רחל גוטמן ע"ה (24) ורוחמה רוזן ע"ה (27), וכן נפצעו למעלה מ-40 בני אדם. מחקירה ראשונית של בוחני התנועה במשטרה עולה כי בנתיב הנסיעה המקביל מכיוון בית חורון למודיעין אירעה תאונת דרכים קלה בין שני כלי רכב.

רכב פרטי פולקסווגן טרנספורטר שהגיע ממול מכיוון מודיעין לבית חורון, הבחין בתאונה, עצר בשטח ההפרדה מצד שמאל לכביש בכוונה להעניק סיוע, נהג האוטובוס שהגיע אחריו פגע ברכב הפרטי, התהפך על צידו, גלש לתעלה ופגע במעקה הבטיחות.
עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. תאונה נוראה  


 2. נהגים טובים לא רוצים לנהוג בקווי מהדרין.  

  שריר

  • גזענות וסטריאוטיפים פרימיטיביים. נהגים ערבים לא טובים? מנאור שכמותך ציפיתי לפחות סטיגמות. (ל”ת)

   לשריר

  • שריר, אם מישהו הגדיר אותך בתור טמבל 

   קניג

 3. לנהג שכל חייו על הכביש 29  

  איש

  • נהניתי מתגובתך. רואים שאתה לא ממהר לחרוץ דין, ונותן מקום לא רק למושכל הראשון. (ל”ת)

   מבין ומאזין

 4. מה עם הרוצח שעצר באמצע הכביש בנתיב השמאלי????????  

  אליהו

  • אתה דיין שופט ? מי מתיר לך לקבוע עובדות עם נהג היה שומר מרחק זה לא היה קורה  (ל”ת)

   א

 5. רשלנות מצד.המדינה  

  רותי