1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. אנ"ש

ניימכן: רבני קהילות מאירופה בכנס הלכות הבית היהודי

בכנס הדריכו ולימדו הגאון הרב לוי יצחק רסקין מו"צ בהתאחדות החרדים בלונדון וחבר 'מועצת רבני אירופה', יחד עם הגאון הרב משה שליזנגר רו"מ מענה שמחה בירושלים ויו"ר ארגון "פרי חיים" והד"ר אלי שוסהיים יו"ר אגודת 'אפרת'

משה ויסברג, י"ב אדר תשע"ט 17/02/2019 18:16

כינוס הלכתי במרכז רבני אירופה כינוס הלכתי במרכז רבני אירופה צילום: באדיבות המצלם

בניימכן שבהולנד התקיים בשבוע שעבר קורס בהלכות הבית היהודי בהשתתפות עשרות רבני קהילות מאירופה. את רבני הקהילות שהגיעו לקורס שנערך ביוזמת "מרכז רבני אירופה" הדריכו ולימדו הגאון הרב לוי יצחק רסקין מו"צ בהתאחדות החרדים בלונדון וחבר מועצת רבני אירופה, יחד עם הגאון הרב משה שליזנגר רו"מ מענה שמחה בירושלים ויו"ר ארגון "פרי חיים" והד"ר אלי שוסהיים יו"ר אגודת אפרת אשר תרמו מניסיונם וידיעותיהם הרבות בתחום. את המשתתפים בקורס אירח הרב מנדל לוין רב העיר ניימכן והוא התקיים בסיוע קרן מרומים בהנהלת הרב בנציון ליפסקר מפטרבורג, רוסיה.

הגאון הרב אליעזר וולף גאב"ד אמסטרדם מסר משא הלכתי מרתק בו שילב שאלות בעניין הבית היהודי אותן נשאל ודן עם הרבנים בתשובות עליהן. ד''ר שוסהיים שיתף את המשתתפים בסיפורים שונים  שהתרחשו בארגון 'אפרת' שבראשו הוא עומד. לדוגמא, באחת הפעמים בהן טיפל בפוסק הדור הגאון רבי יוסף שלום אלישיב זצ"ל אמר לו שיש בציבור החרדי כאלו שטוענים נגדו שמביא ילדים לא בריאים לעולם. "מרן הגרי"ש אלישיב הזדעזע ואמר לי 'חס ושלום'. צריך להמשיך להציל נפשות ישראל'. שאלתי אותו אם הוא מוכן  לאשר זאת בכתב, והסכים", סיפר ד"ר שוסהיים והציג בפני הנוכחים את המכתב בו כתוב "יש להציל גם אלו שלא דתיים וכו' וגם ממזרים צריך להצילם".   

ערב חיזוק מיוחד נערך לכבוד יהודי הקהילה בהשתתפות הגאון הרב בנימין יאקאבס יו"ר וועד הרבנים של הולנד וחבר מועצת רבני אירופה.  

יו"ר מרכז רבני אירופה הרב מנחם מרגולין מציין כי הקורס נערך במקביל למגוון פעילויות של 'מרכז רבני אירופה' בערים ומדינות שונות בשורה של נושאים שעומדים בימים אלה על הפרק.   

מנכ"ל מרכז רבני אירופה הרב אריה גולדברג ציין שהקורס הינו חלק מהפעילות העניפה של 'המרכז' לבקשת רבנים באירופה והוא מיועד לרבני קהילות.

המשתתפים הודו למארח הרב מנדל לוין כמו גם לסמנכ"ל מרכז רבני אירופה הרב יוסף ביינהקר ומזכיר וועדת הרבנים של 'המרכז' הרב אברהם אבא טורצקי שטרחו רבות להבטיח את הצלחת הכנס. 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.