1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

הליכוד לבג"צ: לפסול את הודעת היועמ"ש

דרמה של הרגע האחרון: הליכוד עותר לבגצ בדרישה לעצור את פרסום הודעת היועמש - "התערבות בוטה של השמאל במטרה להפיל את הימין"

אלי שלזינגר, כ"ג אדר תשע"ט 28/02/2019 11:09

דרמה של הרגע האחרון ראש הממשלה בנימין נתניהו ראש הממשלה בנימין נתניהו צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

דרמה של הרגע האחרון: הליכוד עותר לבג"צ בדרישה לעצור את פרסום הודעת היום (חמישי): "התערבות בוטה של השמאל במטרה להפיל את הימין".

בהודעה שהוציא הליכוד נאמר: "הודעת היועמ"ש לממשלה על כוונתו לפרסם היום את הודעתו היא תוצאה של לחץ בריוני של השמאל בשלוש השנים האחרונות שמטרתו להפיל את ממשלת הימין ולנצח בבחירות שלא באמצעות הקלפי".

עוד הוסיפו: "הליכוד באמצעות היועץ המשפטי של הליכוד עו״ד אבי הלוי הצטרף הבוקר לעתירה בבג"צ נגד פרסום ההחלטה לפני הבחירות לכנסת, שאין לה תקדים בתולדות המשפט הישראלי ושהיא מהווה התערבות בוטה בבחירות".

"תנועת הליכוד הגישה עכשיו לבג"צ בקשה דחופה באמצעות היועץ המשפטי של הליכוד עו״ד אבי הלוי, להצטרף כעותרת ובקשה למתן צו ביניים דחוף המורה ליועמ"ש שלא לפרסם את הודעתו בעניינו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לפני הבחירות,"

"בכך", אומרים בליכוד, "הליכוד הצטרפה בכך לעתירה שהגיש עו"ד יוסי פוקס המבקשת לעכב את הודעת היועמ"ש עד לאחר הבחירות, זאת בטענה שהחלטת יועמ"ש בעת הזאת – לאחר סגירת הרשימות לכנסת – היא חסר תקדים שלא נעשה מעולם בתולדות המשפט הישראלי".

בעתירה לבג"צ נאמר:"ייתכן וכתוצאה מפרסום החלטת היועץ תקבלנה מפלגות שהינן חלק מגוש הימין התומך בראש הממשלה פחות מושבים בכנסת וזאת על אף שהחלטה זו עשויה להתהפך ב-180 מעלות כתוצאה מהשימוע שיתקיים רק לאחר הבחירות, אך יהיה זה מאוחר מדי עבור המפלגות שאיבדו ייצוג בכנסת ו\או תפקידים בממשלה שתקום, כתוצאה ישירה מהפרסום הזה".

"המדובר במקרה חסר תקדים מאז קום המדינה, שבו תימסר "החלטה" מסוג זה כנגד ראש ממשלה מכהן והזהירות הנדרשת והמתבקשת גדולה לעין שיעור בכל הנוגע למניעת התערבות במערכת הבחירות".

בתגובה לפניית הליכוד לבג"צ, ממפלגת העבודה נמסר: "די, נתניהו. תתמודד עם המציאות וכבד את הכרעת היועץ המשפטי. הגיע הזמן לשים סוף לתרבות השחיתות השלטונית שיצרת".

בתגובה לעתירה נמסר כי הפרקליטות מבקשת לדחות את העתירה על הסף בגין שיהוי.

במשרד המשפטים מבהירים, כי באם לא תתקבל הבקשה לצו ביניים - ההחלטה תפורסם עוד היום לאחר סיום העבודה על התיקים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בושה של נהנתן שלא אכפת לו אזרחי המדינה !!  

  נתניהו למעשיהו

 2. נתני לשלטון  

  א. קלי

 3. שטיפת מח  

  אחד

;