י"ז תמוז התשפ"ד
23.07.2024
היעד הבא

שקד: רוצה שיהיה שופט חרדי בביהמ"ש העליון

השרה איילת שקד שחתומה על מהפך במערכת המשפט, מסמנת יעד חדש: שופט חרדי בבית המשפט העליון | "לא הגיוני שפלח גדול של האוכלוסייה לא מיוצג", אמרה שקד

שקד: רוצה שיהיה שופט חרדי בביהמ"ש העליון
יונתן זינדל, פלאש 90

שרת המשפטים איילת שקד: "אני רוצה שיהיה שופט חרדי בביהמ"ש העליון, לא הגיוני שפלח גדול של האוכלוסייה לא מיוצג". 

"ארצה להמשיך בתפקידי במשרד המשפטים" אמרה שרת המשפטים אילת שקד, בשיחה עם העיתונאית החרדית שלהבת חסדיאל בוועידה העסקית בכנס we women בתל אביב. שקד הוסיפה "אני רוצה שיהיה שופט חרדי בבית משפט העליון, לא הגיוני שפלח גדול של האוכלוסייה לא מיוצג. הימין החדש היא מפלגת ימין אידיאולוגית. לא שילבנו חרדים מסיבות פוליטיות, אך אנחנו בקשר מעולה עם המפלגות החרדיות".

לדברי שקד, "בנט כשר חינוך השקיע בהחדרת לימודי ליבה במוסדות שרצו בכך ונלחם במל"ג ובמשרד המשפטים כדי לאפשר לימודים בהפרדה באקדמיה. אנחנו מאמינים מאוד בשילוב החברה החרדית בחברה הישראלית. פוליטיקאים חרדים לא היו נלחמים על אקדמיה לחרדים - ואנחנו כן".

כאשר נשאלה שרת המשפטים על תקרות הזכוכית בהן נתקלת כאישה מצליחה בישראל 2019 השיבה כי "היום בציבוריות הישראלית, כאישה אני לא משלמת מחיר, ב"ימין החדש" 50 אחוז מהעשירייה הראשונה היא נשית. לא חושבת שאף אחת מהן נתקלת היום בדעות קדומות. אני בקשרים טובים עם המגזר ואני בטוחה שנשים יכולות לעשות הכל זו רק החלטה שלהן יחד עם תמיכה בבית. גם בפוליטיקה מעולם לא הרגשתי שזה מחסום, גם בתפקידי הקודם כמהנדסת מחשבים אף פעם לא הרגשתי שהמגדר שלי מהווה מחסום, היום אני שומעת מחברים שלי מתעשיית ההייטק שיותר ויותר רוצים להעסיק נשים דתיות וחרדיות."

עוד הוסיפה השרה על המחיר האישי שמשלמת בתקופת הבחירות: "בקמפיין הבחירות, מאוד קשה לי כי אני כל יום מגיעה הביתה ב-12 בלילה. אני רואה את הילדים רק בבוקר, אלו שלושה חודשים מאוד קשים. צריך לדעת שקריירה תובענית דורשת ויתורים בבית וצריך בן זוג שיאפשר את זה. שאלתי את הילדים בשיחה על הקושי בתקופת הבחירות: אתה רוצה שאעזוב את הפוליטיקה? הבן שלי אמר: לא, את טובה, תישארי. אם מצליחים לסדר את המשפחה אפשר לעשות הכל".

הועידה העסקית מתקיימת כחלק מאירוע we women, אירוע צרכנות, לייף סטייל ועסקים המתקיים לאורך כל היום (א') באקספו תל אביב. המשלב את כלל תחומי העניין של האישה הדתית-חרדית בעידן הרשתות החברתיות.

באוגוסט 2016 אמרה שרת המשפטים שקד ל'בחדרי חרדים', "אפנה לנשיאת בית המשפט העליון מרים נאור כדי לקצר הליכים לחרדים שהגישו מועמדות להתמנות לתפקיד שופט, בסגנון אפליה מתקנת לחרדים בשרות המדינה", זאת מאחר והתהליך הרגיל ארוך ונמשך לפחות שנתיים. שקד הוסיפה ואמרה ל'בחדרי חרדים' כי "משרד המשפטים זה המשרד עם הכי הרבה עובדים חרדים, אנחנו מתאמצים לקלוט עובדים חרדים".

בינואר 2018 אמרה שקד בראיון לדקל סגל בגל"צ, "עוד אין לנו שופט עליון חרדי, אבל זאת בהחלט המשימה הבאה", ובכך סימנה את היעד. יצויין, כי כבר בשנת 2015, נשיא בית המשפט העליון לשעבר, אהרן ברק, שנודע בפסיקותיו האנטי-דתיות, אמר בראיון לרדיו קול ברמה "הייתי שמח לראות עוד שופטים חרדים". בנוסף התייחס ברק לטענה כי לחרדים אין סיכוי לזכות בבית המשפט העליון ואמר "אני לא חושב שבית המשפט העליון נגד הציבור החרדי. אחוז ההפסדים החרדי איננו גבוה יותר ממי שאיננו חרדי".

בפברואר 2018, לראשונה מאז קום המדינה, מונתה חוי טוקר, עורכת דין חרדית בוגרת 'בית יעקב' לשופטת בישראל. חוי טוקר מונתה לשופטת בית משפט השלום בירושלים, בשופטת חרדית ראשונה, שגדלה והתחנכה כחרדית, כלת ראש ישיבת חברון זצ"ל.

אילת שקד חוי טוקר שופטת חרדית

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד