1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

האסיר החסידי הראשון משתחרר אחרי עשור

האסיר החסידי משולם יעקובוביץ צפוי לצאת מחר משיעבוד לגאולה, לאחר שריצה מעל עשור בכלא בגין עבירות צווארון לבן | הוא ישתחרר 21 חודשים לפני הזמן שנקצב לו

קובי עוזיאלי, כ"ח אדר תשע"ט 05/03/2019 17:20

בָּרוּךְ מַתִּיר אֲסוּרִים אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: unsplash

חוק חדש שעבר בסנאט האמריקני לפני מספר חודשים, הביא לאנחת רווחה מסוימת בקהילות החרדיות בניו יורק. מדובר בחוק שדווח אודותיו ב'בחדרי חרדים', שעניינו הקלה בעונשם של אסירי צווארון לבן, כאשר מאות אסירים הכלואים בארה"ב בגין עבירות שעניינם הלבנת הון ו/או העלמת מס, יזכו לחנינה אם החוק יעבור, כולל החרדים שבהם.

מחר בערב ערב ראש חודש אדר ב', "ליהודים היתה אורה ושמחה", ישתחרר האסיר החסידי משולם יעקובוביץ לאחר שריצה מעל עשור בכלא בגין עבירות צווארון לבן, הוא ישתחרר 21 חודשים לפני הזמן שנקצב לו. יעקובוביץ בן 60 אב לעשרה ילדים יהיה הראשון להנות מהחוק אותו הביא לאחר עמל רב של השתדלות ועסקנות בלתי נלאית ר' משה מורגרטן חסיד סקווירא.

מורגרטן סיפר ל'בחדרי חרדים' על המאבק הקשה והבלתי מתפשר של איש אחד, שרתם לשם כך את האדמו"ר מסקווירא והשאר היסטוריה. למעלה מעשור הוא עמל על החוק שעבר בניגוד לכל הסיכויים.

מורגרטן סיפר היום ל'בחדרי חרדים' כי הוא ביקר אתמול אצל האסיר המשתחרר, "הייתי אצלו, מצבו טוב, בדקנו שהכל בסדר והוא אכן משתחרר מחר בערב, אנחנו נרגשים מאד ומחכים לראות עוד אסירים שישתחררו".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מאז יש הרבה מניינים בכלא  

  יחזקאל

  • ליחזקל 

   מיקי נוכעם

 2. אה! אידיש נחת כל הכבוד ליוזמים!!!  (ל”ת)

  יהודי

 3. מה זה "עבירת צוורון לבן"?  

  מיכאל

  • צווארון לבן