1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. מפלגות

'יתד' התעלם מהפגנת הענק - בכירי 'דגל' תוקפים

בכירי 'דגל התורה' תוקפים הערב את ביטאון מפלגתם 'יתד נאמן' וטוענים כי העיתון מתעלם באופן מכוון מהוראותיהם של גדולי ישראל, כאשר רק ביום שישי האחרון לא דיווח הביטאון על הפגנת הענק של בנות הסמינרים בכותל המערבי, שהתקיימה אל מול הפרובוקציה של 'נשות הכותל'

ארי קלמן, ב' אדר ב תשע"ט 09/03/2019 23:12

"מוזר שהעיתון בחר להתעלם" מערכת יתד נאמן בבני ברק מערכת יתד נאמן בבני ברק צילום: באדיבות המצלם

לאחר שהתעלמו ביומון הליטאי באופן מעורר תהייה מהפגנת הענק נגד ארגון 'נשות הכותל' שהתקיימה ביום שישי האחרון ברחבת הכותל, ובה השתתפו למעלה מ-10,000 בנות סמינר, במה שהפך למעמד של קידוש ה' - בכירי 'דגל התורה' יוצאים הערב במתקפה חריפה נגד ביטאון המפלגה 'יתד נאמן'.

גורמים בכירים ב'דגל התורה' ששוחחו עם 'בחדרי חרדים' טענו, כי העיתון 'יתד נאמן' התעלם בגיליון יום שישי באופן מכוון מפעילות התנועה שנעשתה בהוראתם הישירה של גדולי הדור, מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי וראש הישיבה הגר"ג אדלשטיין,  שדרשו לקיים את עצרת התפילה והמחאה בכותל המערבי, נגד ניסיונות הפרובוקציה של 'נשות הכותל'. 

בשיחות סגורות, במהלך סוף השבוע האחרון, התבטאו גורמים בכירים בתנועת 'דגל התורה' והלינו על כך ש'ביטאון הבית' מחליט על דעת עצמו להתעלם מהמפלגה, בכך שלא דיווח על תפילת המחאה שהתקיימה בהוראתם של גדולי הדור. 

לדבריהם, "מן המתבקש היה שהשופר הרשמי של גדולי ישראל מנהיגי הציבור הליטאי, הנשמע לדבר מרנן ורבנן, יביא בכותרת מכובדת את ההערכות לקראת מעמד התפילה שגרם לקידוש שם שמיים". 

"נכון שיום לפני כן דיווח העיתון בעל כורחו", הסבירו בכירי המפלגה, "אולם מוזר היה שהעיתון בחר להתעלם בגיליון הנפוץ של ערב שבת, מהמעמד המתוכנן, תוך ידיעה כי הדבר נעשה בניגוד לדעתם של המנהיגים הרוחניים שהורו על קיום עצרת התפילה והזעקה". 

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי הטענות הללו מגיעות לאחר שבמשך השנה האחרונה הועלו תלונות וטענות שונות ולפיהן בהנהלת העיתון בוחרים שלא להכניס ידיעות שונות על פעילותם הציבורית של ראשי דגל התורה או שנוהגים להמעיט בדיווחים על פעילותם, תוך הפעלת שיקול דעת וצנזורה.

בכירי המפלגה הבהירו הערב (מוצ"ש) בשיחה עם 'בחדרי חרדים' ואמרו בכעס כי, "אם 'יתד נאמן' לא דיווח ביום שישי בכותרתו הראשית על עצרת התפילה בהשתתפות רבבת בנות הסמינרים, אז מישהו במערכת שם צריך לעשות חשבון נפש האם הוא ראוי לייצג בגאון את דבר גדולי ישראל האורים והתומים של דגל התורה".

מ'יתד נאמן' סירבו להגיב לדברים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חסיד  

  זליג

 2. כנראה שדוד שפירא עדיין שולט שם ואגב על דאטפת אטפוך  (ל”ת)

  קובי

 3. זליג ממשיך דרכו של דוד שפירא  (ל”ת)


 4. ברור שלא ידווחו, הרי מקובלנו שהפגנות זה טרייף  

  מקלב

 5. זליג נאחז בקרנות המזבח תוך שהוא מבזה את גדולי ישראל  

  שמוליק