כ"א אייר התשפ"ד
29.05.2024
הפקקים ארוכים, הבחירות קרבות

גנץ לא מפספס הזדמנות לתקוף את נתניהו • צפו

בני גנץ דיבר היום בכנס בחירות בפתח תקווה והתייחס בין היתר לדו"ח החמור של מבקר המדינה על מצב התחבורה בישראל: "אני קובע שנתניהו יהיה עסוק בלחלץ את עצמו ממשפט ולא אותנו מהפקק" • וכן התייחס לשימוע שיערך לנתניהו אחרי הבחירות: "הוא יכהן כראש ממשלה שתאריך התפוגה שלו מהיר"

גנץ לא מפספס הזדמנות לתקוף את נתניהו • צפו
בני גנץ צילום: שריה דיאמנט

מועמד 'כחול לבן' לראשות הממשלה בני גנץ אמר הערב בכנס בפתח תקווה בעקבות דו"ח מבקר המדינה החמור שפורסם היום בנושא הפקקים והבעיות בתחבורה הציבורית בישראל.

"לא היינו צריכים דו"ח כדי לדעת שיש בעיה", פתח גנץ, "כולנו עומדים בפקקים הארוכים, כולנו ממתינים לרכבות וכולנו מאבדים זמן ודלק בכבישים הצפופים".

בני גנץ בכנס בעיר פתח תקווה

"אך הדו"ח, " מדגיש גנץ, "מבהיר עד כמה נעדרת כאן ראייה ארוכת טווח. עד כמה אין מדובר בגזירת גורל, אלא במחדלים של אנשים נושאי משרה. אני קובע שנתניהו יהיה עסוק בלחלץ את עצמו ממשפט ולא אותנו מהפקק. אני ביחד עם חברי לממשלה אקח אחריות על הטיפול בתשתיות, ובפקקים. אנחנו נערוך שינוי דרמטי בתשתיות התחבורה בישראל".

"המטרות שלנו הן:" מנה גנץ, "לחסל את הפקקים, להוזיל את עלות התחבורה בישראל, להפחית את זיהום האוויר, לגרום לשיפור בכלכלה שישען על שיפור בתחבורה ובמהירות התנועה וזמני הנהיגה, להמשיך ולפתח את תשתית התנועה בראייה ארוכת טווח".

גנץ גם פירט אודות תוכנית המפלגה בתחום התחבורה הכוללת בין השאר הקמת קבינט תחבורה, הרחבת רשת הרכבות, חינוך בנושא זהירות בדרכים ושימוש והיערכות לכניסת טכנולוגיה שתשנה את מפת התחבורה בישראל

גנץ גם לא פספס ההזדמנות לתקוף את רוה"מ, שלטענתו מיצר שיח מפלג: "בנימין נתניהו מועל בתפקידו כראש הממשלה שלנו. הדיבורים שלו מסוכנים – מפלגים ומשסים. הוא משסה ימין בשמאל, יהודים בלא יהודים; הוא משתלח במשטרה ובמערכת המשפט. ואת כל זה הוא עושה כראש הממשלה. כלומר כמי שאמור להגן על המשטרה ועל מערכת המשפט, כמי שאמור לחזק את מוסדות המדינה, ולא, חלילה, לפגוע בהם".

"השבוע התבשרנו שהשימוע לנתניהו ייערך כבר בתחילת יולי. זה אומר שאם חלילה נתניהו ייבחר – הוא יכהן כראש ממשלה שתאריך התפוגה שלו מהיר. זה כמו חלב עמיד במקרר. חברים – אי-אפשר להוביל מדינה ובאותו הזמן לשבת כנאשם בבית המשפט. זה אבסורד, זה לא טוב וזה גם מסוכן. אי-אפשר לדאוג לביטחון המדינה כשעסוקים בהתגוננות מפני עדי מדינה".

"להיות ראש ממשלה פירושו להנהיג בכל האחריות, בכל המסירות, בכל הפניות האישית. כי זו המשרה המשפיעה ביותר בישראל, והיא תובעת אמון ללא גבול. אין ולא יכול להיות אמון בראש ממשלה הנחשד בשוחד, בהפרת אמונים ובמרמה. לא ייתכן שראש ממשלה החשוד בשוחד ציבורי יהיה אמון על נכסי הציבור".

בני גנץ בנימין נתניהו משרד התחבורה מבקר המדינה דוח מבקר המדינה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד