1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. אנ"ש

ערב הוקרה לידידי ותומכי בית הכנסת שהוקם לפני 100 שנה

ביהכנ"ס "מארינה רושצ'ה" בראשות רבה של רוסיה הגר"ב לאזאר  המכיל עשרות מנייני תפילה ושיעורי תורה בחסידות בין כותלי בית הכנסת ערך אירוע לידידי בית הכנסת • צפו בתיעוד

משה ויסברג, ט' אדר ב תשע"ט 16/03/2019 23:38

בהפלגה על הנהר ערב הוקרה לידידי ותומכי בית הכנסת המרכזי במוסקבה ערב הוקרה לידידי ותומכי בית הכנסת המרכזי במוסקבה צילום: לוי נאזרוב

זה כבר נהפך למסורת: לקראת שבת זכור, השבת בה התקיימו לראשונה התפילות בבית הכנסת המרכזי "מארינה רושצ'ה" לפני ח"י שנים, עורכים גבאי בית הכנסת ערב הצדעה מיוחד לתומכים ולידידים של בית הכנסת, המקום אשר נהפך ברבות השנים לביתם הרוחני של אלפי יהודים במוסקבה, המוצאים בין כתליו נוחם וחיזוק, עידוד ותמיכה, ומשתתפים במנייני התפילות הרבים, שיעורי התורה והחסידות, ונהנים מפעילות רבה וענפה במשך כל ימות השנה.

בית הכנסת ההיסטורי 'מארינה רושצ'ה' הוקם כבר לפני כ-100 שנה, ולפני ח"י שנה הועתק למבנה הגדול והמרשים שהוקם על-ידי רבה של רוסיה הגר"ב לאזאר, על חורבות הצריף העתיק של בית הכנסת הישן שנשרף. מני אז, מתרבים ספסלים בבית הכנסת בסימן של מוסיף והולך, הן בלומדים ומתפללים, והן בפרויקטים שונים לרווחת הקהל הרב והמגוון, בארגון וביוזמת הגבאים.

לרגל המעמד נערכה הפלגה מיוחדת בנהר מוסקבה הגדול, שנפתחה ע"י מנהל הקהילה ומגבאי בית הכנסת הרב מרדכי ויסברג. את המשא המרכזי נשא המרא דאתרא ורבה הראשי של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר, ולאחר-מכן כובד בחלוקת התעודות לתומכים, יחד עם נשיא איגוד הקהילות ברוסיה ר' אלכסנדר ברדה.

על החלק האומנותי הופקדו דוד טויב והקלידן דודי פלדמן, משמחי אלוקים ואדם, שהרימו את הקהל הרב טפח מעל הקרקע, בשירה חסידית טהורה ומשמחת ויצאתם, קיבלו האורחים את החוברת החדשה "כי ביתי בית תפילה" המסקר את הפעילות הגדולה במהלך כל מעגל השנה בין כותלי בית הכנסת המרכזי במוסקבה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.