1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2020

בן גביר דורש מוועדת הבחירות להתקדם ברשימה

בעוצמה יהודית מעכלים את החלטת בג"צ בעניין פסילת התמודדותו של נציג המפלגה במסגרת איחוד מפלגות הימין לכנסת העשרים ואחת, ופונים בבקשה דחופה ליו"ר ועדת הבחירות לערוך שינויים בהרכב הנוכחי ולקדם את עו"ד איתמר בן-גביר למקום החמישי 

ארי קלמן, י"א אדר ב תשע"ט 18/03/2019 17:43

בשל הפסילה איתמר בן גביר איתמר בן גביר צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

איחוד מפלגות הימין העבירו היום בקשה דחופה ליו"ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר לעדכן את הרשימה ולשבץ את עו"ד איתמר בן גביר כמספר חמש במקום המועמד שנפסל בידי בג"צ - ח"כ לשעבר מיכאל בן ארי.

במכתב בקשה עליו חתומים יו"ר הבית היהודי רפי פרץ ויו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ׳ מבקשים השניים כי למרות שעבר המועד הקבוע בחוק להגשת הרשימות יש להתחשב במצב המשפטי המורכב שנוצר בעקבות הפסיקה.

במכתב ליו"ר ועדת הבחירות, מעדכנים את היו"ר בפסילת הנציג: "כידוע לך, ובאופן חריג ביותר, פסל בג"ץ את מועמדותו של ד"ר מיכאל בן ארי המוצב כיום במקום החמישי ברשימה. פסילה זו של מועמד מרשימה המורכבת ממספר מפלגות פוגעת פגיעה אנושה בייצוגה של מפלגת עוצמה יהודית בכנסת ועלולה להשפיע לרעה על תוצאת הבחירות דבר שלא יעלה על הדעת.

במפלגה מלינים על ההחלטה של בית המשפט העליון. "הזכות לבחור ולהיבחר היא זכות יסוד חוקתית ומניעת ייצוג של חלק מהאוכלוסייה הרי היא כפגיעה הזכות יסוד זו. בשל המצב המשפטי המורכב שנוצר כתוצאה מהפסיקה, על אף שעבר המועד הקבוע בחוק להגשת הרשימות, המועד הקבוע בחוק בו ועדת הבחירות נדרשת לאשר את רשימת המועמדים שברשימה, את הכינוי ואת האותיות כנדרש בחוק טרם חלף וממילא הרשימה לא אושרה סופית".

בשלב זה שוטחים באיחוד המפלגות את בקשתם ממנו: "על כן, נבקש לתקן את רשימת המועמדים באופן שבו במקומו של ד"ר בן ארי יבוא מספר 8 שברשימה עו"ד איתמר בן גביר ובמקום 8 שברשימה יבוא מר יצחק שמעון וסרלאוף נציג עוצמה יהודית המוצב כעת במקום ה-39, בדרך זו ישמר הייצוג כפי שסוכם בין המפלגות".

עוד הדגישו השניים כי אין ספק כי עמידה דווקנית על הוראות החוק לעניין מועד הגשת הרשימות אינו שווה ערך לפגיעה היסודית בזכות החוקתית של להיבחר לכנסת, שכן החלטת בג"צ הפכה את החלטת וועדת הבחירות שבראשותך ולא הייתה סבירות במועד הגשת הרשימות כי ד"ר בן ארי יפסל.

את מכתבם מסיימים, "נראה כי בקשה זו עומדת בכללים שקבעת בה"ש 21/21 יעקב בן סעדון נ' מפלגת הליכוד – תנועה ליברלית לאומית שם עולה כי במקרים בהם המפלגה היא שמבקשת את השינוי ברשימה ניתן יהיה לשנות את סדר הרשימה גם לאחר מועד הגשת הרשימות".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מי שלא מקבל את מרות השיפוט של שופטי בג"ץ לא מתאים בשביל לחוקק להם חוקים  

  נמאס משטיפות המוח הפוליטיות של הימין

  • עוצמה יהודית איכזבה מאד בהסכם הנחיתי עם הבית היהודי !!!! לא נבחר להם בגלל זה (ל”ת)


  • דברי הבל 

   ניר

  • רק רשע מרושע יאמר כדבריך ! בג''ץ מכשיר טרפים על בסיס יומיומי ואילו דתיים וימניים -הוא תמיד מטריף (ל”ת)


  • האמנם?  

   רחלי

  • אי אפשר להבין כלום 


;