1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2020

נחשפת תוכנית גנץ לקואליציה עם החרדים

למרות הצהרותיו המוקדמות ולפיהן, ישיבה עם נתניהו כלל אינה עומדת על הפרק. בהקלטה שנחשפת ב'חדשות 13', נשמע גנץ מצהיר כי אינו פוסל ישיבה עם נתניהו בנוסף, מצהיר גנץ כי הוא בונה על שותפות משמעותית עם החרדים: "אני שולח לכם דף ריק -  תמלאו מה שאתם רוצים"

ארי קלמן, י"א אדר ב תשע"ט 18/03/2019 20:59

"תמלאו מה שאתם רוצים" כחול לבן כחול לבן צילום: Tomer Neuberg/Flash90

למרות שבתחילת הקמפיין של כחול לבן, הצהיר גנץ בדרמטיות שלא יישב עם בנימין נתניהו באותה ממשלה, נראה שהרמטכ"ל לשעבר מפנים שללא נתניהו הוא יהיה מחוץ לכל ממשלה אפשרית.

הערב (שני) הכתב הפוליטי של 'חדשות 13' חושף הקלטות משיחה סגורה שהתקיימה בהשתתפות קומץ אנשים ובה נשמע יו"ר 'כחול לבן' בני גנץ מצהיר, כי אינו פוסל ישיבה עם נתניהו בממשלה. בנוסף מגלה גנץ, כמה רחוק ילך במו"מ קואליציוני-עתידי עם המפלגות החרדיות.

"בחרתי את צמד המילים 'בסיטואציה שנוצרה', בשביל לא עד הסוף לסגור את הדלת ולנעול אותה, היא תהיה סגורה, לא נעולה. עכשיו כמו שראינו, החיים דינמיים, הסיטואציה יכולה להשתנות, טראמפ יגיש תוכנית, אני אנצח, טראמפ יגיש תוכנית. טוב, מה עכשיו?", נשמע גנץ אומר למתאספים.

לפי ההקלטות, אם גנץ ינצח בבחירות, הוא גם יהיה מוכן לקבל את נתניהו כשותף בכיר בממשלה בראשותו.

לצורך החלפת נתניהו, גנץ בונה בין היתר על שותפות משמעותית עם החרדים, ולשם כך הוא מוכן ללכת רחוק – לתשומת לב השותף הבכיר שלו ב"כחול לבן", יאיר לפיד: "על מה אנחנו מדברים? הוא פשוט מכר את המדינה! עכשיו הוא יעשה חוק צרפתי" אומר גנץ על נתניהו וממשיך, "אז אני עכשיו אשאר אדיש לסיפור הזה ואני לא אמכור את נשמתי ולא אעשה קואליציה עם החרדים, אני שולח לכם דף ריק, חתום למטה בני גנץ, שני שליש דף שלכם תמלאו למטה מה שאתם רוצים, תשאירו לי שליש, אני אמלא מה שאני רוצה".

השיחה נמשכת, ומתגלגלת אל מה חושב גנץ על תפקודו של שר האוצר משה כחלון, אותו כחלון שאחריו חיזר גנץ במרץ כדי שיצטרף ל'כחול לבן'; "אני יושב עם אנשי אוצר אני עושה עם אנשי תקציבים, אני יודע מה קורה, בשנה הבאה הקטסטרופה. כחלון לא רוצה להחליף את עצמו. כחלון לא רוצה להחליף את שר האוצר שמחליף את כחלון!".

על תפקודו הכלכלי של נתניהו, אמר גנץ, "המצג הזה שהוא (נתניהו) מתבסס על מצב מקרו נכון, הגיע לקצה שלו כי ביבי לא ביצע, את היתרונות שהוא עצמו יצר בראיה מקרו כלכלית, הוא לא לקח את הכסף שהוא הצליח לייצר עם כלכלת מקרו נבונה ושם את זה בתוך מנועי צמיחה מהסוג של חינוך ותשתיות של פיתוח הפריפריה, של חינוך נכון כמו שצריך, הוא לא פתר את בעיית החינוך כמו שצריך, ביבי השאיר פה מקום חרב!".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הרכילות הביאה אסונות על כל עם ישראל  (ל”ת)

  רכיל לא תלך בעמך

 2. על גנץ ומפלגתו נאמר 'הזהרו מן הצבועים' תכניתו ומזימתו לעקור את עולם הישיבות  

  ליפא

 3. החרדים אינם מסכימים לדף של גנץ.  

  שריר

;