1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2021

ליברמן: "בזכות ש״ס אושרו הסכמי אוסלו"

ליברמן מגביר את ההסתה שלו כלפי הציבור החרדי והשמיע נאום רווי הסתה חמורה במטרה להפחיד את קהל מצביעיו ולמשוך אותם לעבר מפלגתו שמדשדשת בסקרים

ארי קלמן, י"ב אדר ב תשע"ט 19/03/2019 14:19

ההסתה גוברת ליברמן ליברמן צילום: Tomer Neuberg/Flash90

בצל הדשדוש בסקרים והחשש כי מפלגתו תישאר מחוץ לכנסת העשרים ואחת, יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, כינס מסיבת עיתונאים בתל אביב ושחרר את חרצובות לשונו נגד החרדים, ככל הנראה במטרה לעורר את הקול האנטי-דתי, שבנתיים בושש מלבוא.

ליברמן ניסה להרתיע ואמר: "בקואלייצית הימין המסתמנת יהיו קרוב ל-25 חברי כנסת חרדים או חרד״לים. מה שלא היה מעולם בתולדות ממשלות ישראל. קואליציה חרדית-חרד״לית כזאת בתוך הממשלה, שרוצה לקדם את הפיכת ישראל למדינת הלכה, היא משהו שצריך להדאיג מאוד את הציבור החילוני בישראל, אותו ציבור שנושא בנטל, משרת בצבא ובמילואים ומשלם מיסים. ישראל ביתנו נותרה מפלגת הימין היחידה שאינה חלק מהתופעה המדאיגה הזו, והמפלגה היחידה שיכולה להאבק בכפייה הדתית ולבלום אותה".

שר הביטחון לשעבר הבטיח, "לא נחתום על שום הסכם קואליציוני לפני שנראה מה חתמו עם החרדים. לפני שניכנס נרצה לראות מה הובטח להם, גם בתחום החקיקה וגם בתחום התקציבים".

"כל שקל שהם יקבלו אנחנו נדרוש את אותו סכום כסף בשביל המיעוט המקופח באמת בישראל - מי שעובד, משלם מיסים, עושה צבא ומשרת במילואים זה המיעוט הכי מקופח", הסית ליברמן והאשים את המגזר החרדי בכך שאינו עובד ומשלם מיסים.

ליברמן אף טען כי הנציגות החרדית איננה ימין, כשלדבריו, "צריך להדגיש שהמפלגות החרדיות אינן באמת מפלגות ימין. ליצמן היה זה שהוביל בזמנו את "התרגיל המסריח", גפני למרות שהוא פרלמנטר מצויין, בדעותיו הוא קרוב לשלום עכשיו. בזכות קולות ש״ס אושרו בזמנו הסכמי אוסלו. למפלגות החרדיות יש ברית פרלמנטרית עם המפלגות הערביות. רק בימים האחרונים ראינו בוועדת הבחירות המרכזית, כיצד החרדים נמנעו מלהצביע בעד פסילת בל״ד ועופר כסיף".

יו"ר ישראל ביתנו השתלח ברבנות הראשית לישראל באופן בוטה בהתייחסו לבדיקות הגנטיות לעולים להוכחת יהדותם: "נושא בדיקת ה-DNA זה דבר בלתי נסבל, מעולם אני לא זוכר שעולים נתבקשו לעבור בדיקה כדי להוכיח את יהדותם. זה טירוף מוחלט ונוגד את היהדות -זו גזענות לשמה. רבנות שמכשירה בדיקה כזו זו לא רבנות זו אינקוויזיציה".

"לאחרונה נשלחו הודעות סמס בתפוצה רחבה לציבור שבהן הופיע "סקר" בחירות. מהסקר הושמט בכוונה ובאופן בלתי חוקי שמה של מפלגת ישראל ביתנו כאחת האפשרויות להצבעה מבין מגוון המפלגות. ישראל ביתנו עתרה בפני יו"ר ועדת הבחירות המרכזית כנגד מפעילי הקווים וכנגד חברות הסלולר שמהן פעלו הקווים ששלחו מסרונים למילוי "סקר" הבחירות. כבוד השופט מלצר הורה לחברות הסלולר לחשוף מיהו הלקוח שעומד מאחורי הפצת הסקר. חברות הסלולר ביצעו את הבדיקה על פי הוראות השופט והתברר כי מפלגת מרצ היא זו שעומדת מאחורי משלוח המסרונים המפיצים פייק סקרים", ציין ליברמן במטרה לפקפק באמינות הסקרים.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. יוסי  


  2. דרעי תמך באוסלו?? מוזר!! אמש הוא טען בטבריה שהוא מזוזה...ששומרת...  (ל”ת)

    מזוזה

  3. גפני  


;