1. עמוד הבית
 2. דעות
 3. יוסי אסולין

בני גנץ אמר לא לערוץ 20: הוא מפחד // דעה

יועציו של גנץ ניסו להלביש עליו אין ספור טריקים וסופרלטיבים - אבל התוצאה גרועה למדי: גנץ היה נראה יותר כמו רובוט שהשתילו לו מסרים בטלפרומטר ופחות כמו ראש ממשלה • העובדה שבחר להתעלם מערוץ 20 מלמדת על כוונתו להמשיך להישאר באזור הנוחות שלו • טור דעה מאת יוסי אסולין

יוסי אסולין, י"ג אדר ב תשע"ט 20/03/2019 10:34

בובה על חוטים בני גנץ, גנץ יו"ר 'כחול לבן', בני גנץ צילום: תומר נויברג, פלאש 90

מזה חודשים ארוכים שבני גנץ מתאמץ לברוח משאלות נוקבות; אמש - לאחר שמפלגתו הגיעה לשפל חסר תקים והחזירה את הבכורה לליכוד - נפל הפור; יו"ר 'כחול לבן' יצא בבליץ ראיונות בכלי התקשורת הבולטים במדינה.

במהלך הראיונות ניסה גנץ לשדר ממלכתיות וסמכותיות, משל היה ראש הממשלה בפועל. הוא הצטלם על רקע מה שנראה כמו משרד ראש ממשלה. גבו זקוף. תנועותיו מחושבות. ניכר הרצון שלו שלא לחזור על טעויות בוז'י.

אבל בליל הסופרלטיבים, הטריקים והספינים (ובעברית צחה: סחרירים) שהלבישו עליו אין ספור יועציו - יצרו שקשוקה אחת גדולה והתוצאה הייתה גרועה למדי. גנץ דיבר באיטיות; בעברית לא תקנית; הוא גילה בורות וחוסר שליטה בפרטים בסיסיים.

נאמן למסורת חברו לפיד, גנץ הספיק גם לסתור את עצמו לא אחת. למשל, אמר שהוא מכבד ומעריך את החלטת היועמ"ש, אבל אז ביקר בחריפות את החלטתו בעניין נתניהו והצוללות.

לעתים היה נראה כמו רובוט מתוכנת שהשתילו לו מסרים בטלפרומטר, והוא פשוט ירה אותם לכל עבר - על אפו ועל חמתו של המראיין התורן. עם או בלי קשר לשאלה שנשאל.

אחד המסרים עליהם חזר שוב ושוב, היה הניסיון שלו לשוות לנתניהו תדמית קיצונית. גנץ השחיל בכל הזדמנות את העובדה שממשלת נתניהו הבא תכלול גם את סמוטריץ' ובן גביר: "בשביל שסמוטריץ' לא ישב שם, בשביל שבן גביר לא ישב שם - יש אך ורק אלטרנטיבה אחת", אמר.

מה שמזכיר את הקמפיין הנגדי החריף של נתניהו, עמו גנץ נאלץ להתמודד - הגוש החוסם עם אחמד טיבי. אולם כמובן שאין מקום להשוואה. בין טיבי לבן גביר וסמוטריץ', מפרידים נהרות של שנאה ועוינות לכל אשר ישראל יכונה.

באופן לא מפתיע, גנץ התראיין בכל כלי התקשורת - אולם בחר להתעלם מערוץ 20. הראיונות שלו היו מוקלטים וערוכים, ולא שודרו בשידור חי; ויש לשער כי הם עברו צנזורה כזאת או אחרת.

העובדה שגנץ בחר להתעלם מערוץ 20, היא יוצא מן הכלל המעיד על הכלל. גנץ מחפש ראיונות מלטפים והוא יודע שבערוץ הימין הוא לא ימצא את מבוקשו. הוא מפחד.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מומחים טוענים, כי זה אינו בני גנץ אלא רובוט בדמותו. אפשר להבחין כי הרובוט אינו מזיז עיניו  

  ליפא

 2. רובוט על אמת  (ל”ת)


 3. הם מ פ ח ד י ם !!  (ל”ת)

  ישי

 4. מי זה הבני גנץ הזה? מה הוא רוצה מחיינו?  (ל”ת)


 5. פשוט בדיחה האיש הזה  


 6. אויל מחריש חכם יחשב  

  לוין

 7. מי פה באמת מפחד?  


  • גנץ בדיחה 

   יהודיה

  • חחחחח 

   חחח

 8. תתפלאו אבל רבים מאלו שתומכים בו הם דתיים נחיתיים  

  יוחאי

;