1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

סקר: גנץ פותח פער; נתניהו ו'הליכוד' בצרות

אפקט בליץ הראיונות: סקרים שמתפרסמים הערב (רביעי) מראים שוב על שינוי במגמה, כאשר מפלגתם של גנץ ולפיד חוזרת להוביל על 'הליכוד' • מספר מפלגות ימין נמצאות בסכנת אחוז החסימה

ארי קלמן, י"ג אדר ב תשע"ט 20/03/2019 21:47

מתקרבים לשעת השין נתניהו נתניהו צילום: Yonatan Sindel/Flash90

20 ימים לפני הבחירות, מתפרסמים הערב (רביעי) שני סקרים בשני הערוצים המובילים בישראל, המגיעים לאחר הפרסומים הדרמטיים בפרשת הצוללות וכן פרשת פריצת האיראנים למכשיר הנייד של מנהיג 'כחול לבן' בני גנץ. על פי נתוני הסקר, לרוה"מ נתניהו יש סיבה טובה לדאגה. 

על פי סקר שפרסמה חברת 'החדשות' של 'ערוץ 12'; אם הבחירות היו מתקיימות היום, הרי שהתוצאה היתה כדלהלן; מפלגת 'כחול לבן', היא המפלגה המובילה עם 32 מנדטים, 'הליכוד' משתרך אחריה עם 27 מנדטים, 'העבודה' 10 מנדטים, חד"ש - תע"ל בראשות איימן עודה ואחמד טיבי עם 8 מנדטים.

מפלגות הביניים: 'יהדות התורה' שומרת על כוחה עם 7 מנדטים, 'הימין החדש' בראשות בנט ושקד - מתחזקת וזוכה ל-6 מנדטים, 'איחוד מפלגות הימין' בראשות רפי פרץ, בצלאל סמוטריץ ואיתמר בן גביר - נחלשת וזוכה רק ב-5 מנדטים, כאשר ש"ס זוכה גם כן ב-5 מנדטים.

על פי הסקר, חמש מפלגות נמצאות קרוב מאוד לאחוז החסימה, סיבה טובה לדאגה בסביבתו של ראש הממשלה, שבאם ילך על קמפיין אגרסיבי שיביא לשורותיו מצביעים ממפלגות ימין קטנות, הללו עלולות שלא לחצות את רף אחוז החסימה ובכך לסכן את קואליציית הימין. 

המפלגות שנמצאות על קו אחוז החסימה, הן; מפלגת 'כולנו', 'ישראל ביתנו', 'זהות', מימין. 'מרצ' ורע"ם-בל"ד משמאל, שזוכות כל אחת מהן רק לארבעה מנדטים.

בסקר נוסף שפורסם הערב על ידי 'חדשות 13', מפלגתם של גנץ ולפיד חוזרת להוביל, כאשר על פי נתוני הסקר אם הבחירות היו מתקיימות היום: 'כחול לבן' עם 31 מנדטים, 'הליכוד' עם 29 מנדטים, 'העבודה' 9 מנדטים, 'איחוד מפלגות הימין' 7 מנדטים, יהדות התורה גם היא עם 7 מנדטים.

אחריהן: חד"ש-תע"ל עם 7 מנדטים, 'הימין החדש' 6 מנדטים, 'מרצ' 5 מנדטים, ש"ס 5 מנדטים, 'כולנו' 5 מנדטים, 'זהות' של משה פייגלין עם 5 מנדטים ורע"מ - בל"ד עם 4 מנדטים.

על פי סקר זה, המפלגות שאינן עוברות את אחוז החסימה הן: 'ישראל ביתנו' בראשות אביגדור ליברמן, שזוכה רק ב-2.3 אחוזים וכן 'גשר' בראשותה של אורלי לוי-אבקסיס, שנשארת רק עם 2.3 אחוזים בסקר 'חדשות 13' (ו-1.6% בערוץ 12).

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. סקר וואלה  


 2. בסוף כולם בבני ברק יצביעו לליכוד וישרתו בצבא  (ל”ת)

  זה רק עניין של זמן

 3. נתניהו למעשיהו, לא יעזרו לו ספינים וגימיקים  

  נתניהו הביתה

 4. אנחנו בצרות לא נתניהו  (ל”ת)

  משה

 5. סקר שקר אתם בדיחה  

  מאיר

;