1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

השרים התגייסו לטובת הישראלי שכלוא בתאילנד

שר לביטחון הפנים גלעד ארדן ושרת המשפטים איילת שקד חתמו על בקשה להעברתו של האסיר הישראלי שהפעיל מרפאה בלתי רשמית שסייעה לתיירים ישראלים במצוקה, למדינת ישראל

אלי שלזינגר, י"ז אדר ב תשע"ט 24/03/2019 15:36

סובל מתנאים קשים נתי חדד במרפאתו לפני המעצר נתי חדד במרפאתו לפני המעצר צילום: פייסבוק קוסמוי - חילוץ והצלה

מספר חודשים לאחר שבית המשפט בקוסומוי שבתאילנד גזר על נתי חדד מאסר בפועל למשך למעלה מארבע שנים, השר לביטחון הפנים גלעד ארדן ושרת המשפטים איילת שקד חתמו על בקשה להעברתו לישראל.

בחתימתם ביקשו כי האסיר נתי חדד ישוחרר מהכלא בתאילנד, וירצה את יתרת עונש המאסר שנגזר עליו בישראל ובכך יתאפשר להעניק לו טיפול רפואי הולם ולשלב אותו בתהליך שיקומי בשירות בתי הסוהר. העונש של חדד נגזר לאחר שהואשם בניהול מרפאה שלא כחוק בה תרופות ללא מרשם.

לטענת חדד הוא סובל מתנאים קשים בבית הכלא בתאילנד ועל פי הפרסומים ניסה לפגוע בעצמו במהלך שהותו בכלא בתאילנד.

נתי חדד, שהתגורר בשנים האחרונים במחוז קוסומוי בתאילנד, הפעיל מרפאה בלתי רשמית שסייעה לתיירים ישראלים במצוקה ונעצר ביולי 2017 במרפאתו על ידי הרשויות בתאילנד בחשד לביצוע עבירות שונות. בית המשפט בתאילנד גזר לפני כשנה ושלושה חודשים על חדד 18 חודשי מאסר בפועל, באשמת החזקת נשק ותחמושת ללא רישיון, החזקת מקלטי רדיו ללא רישיון, החזקת אפוד מגן ללא רישיון והפעלת מרפאה ללא רישיון וביצוע פעולות רפואיות ללא הכשרה.

כמו כן, הוגש נגד חדד כתב אישום בגין עבירות החזקת סמים שלא לצריכה עצמית והחזקת תרופות ללא רישיון, מכירת תרופות ללא רישיון והחזקת תרופות פגות תוקף, הכל במסגרת המרפאה שהפעיל ובגינם נדון לפני כשלושה חודשים לארבע שנים וארבעה חודשים מאסר בפועל, במצטבר למאסרו הראשון.

חדד הגיש בקשה לשר לביטחון הפנים ולשרת המשפטים, להסכים להעברתו לכלא הישראלי, על מנת שיוכל לרצות בו את יתרת מאסרו, וזאת בהתאם להוראות חוק נשיאת עונש מאסר במדינת אזרחותו של האסיר, תשנ"ז-2006, ולהסכם העברת האסירים בין ממשלת ישראל לבין ממלכת תאילנד.

כאמור, היום (ראשון) חתמו השר לביטחון הפנים ושרת המשפטים על החלטה לאשר את בקשתו של חדד, דבר אשר יאפשר את העברתו לישראל. זאת, למרות שחדד אינו עומד באחד מתנאי החוק שעניינו מגורי קבע בישראל, לאחר שהשרים השתמשו בסמכותם ופטרו את חדד מתנאי זה.

העברתו של חדד לישראל, לאחר שתאושר בידי ממשלת תאילנד, תהווה שיפור משמעותי בתנאי הכליאה שלהם הוא זוכה, תקרב את חדד למשפחתו ולאמו המתגוררים בארץ אשר יוכלו לבקרו בתדירות גבוהה יותר, ותאפשר לשירות בתי הסוהר לשלבו בהליכים טיפוליים ושיקומיים שיאפשרו, אם יעמוד בדרישות המתאימות, גם לקצר את עונשו בעתיד.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;