1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

בן גביר לא מוותר: עתירה נוספת לבג"צ על החלטת מלצר

הוגשה עתירה נוספת לבג"צ על החלטת השופט חנן מלצר, העומד בראש ועדת הבחירות המרכזית שלא לאפשר את קידומו של מועמד 'עוצה יהודית' באיחוד מפלגות הימין, עו"ד איתמר בן גביר למקום החמישי ברשימה

אלי שלזינגר, י"ט אדר ב תשע"ט 26/03/2019 15:47

עו"ד איתמר בן גביר בבית משפט העליון עו"ד איתמר בן גביר בבית משפט העליון צילום: הדס פרוש, פלאש 90

לאחר שאמש (שני) הגישה מפלגת עוצמה יהודית עתירה לבית המשפט העליון כנגד החלטת יו"ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר שלא לאפשר קידומו של איתמר בן גביר למקום החמישי ברשימת איחוד מפלגות הימין, הוגשה היום (שלישי) לבית המשפט העליון עתירה דומה של איחוד מפלגות הימין.

העתירות הללו הוגשו כאמור לאחר שבית המשפט העליון החליט לפסול את מועמדותו של ד"ר מיכאל בן ארי להתמודד לכנסת העשרים ואחת במסגרת איחוד מפלגות הימין.

בעתירת איחוד מפלגות הימין הימין נטען כי לאחר שנפסל בן ארי, ההסכם בין הבית היהודי והאיחוד הלאומי לבין עוצמה יהודית לא מכובד כראוי.

"בנסיבות דנן, הגם שלא ניתן לכבד את ההסכם בין המפלגות כלשונו, נוכח החלטת הפסילה של המועמד ד"ר בן ארי, הרי שקידום המועמדים מטעם מפלגת חי"ל במעלה הרשימה (למקומות השמורים למפלגת חזית לאומית יהודית - עוצמה יהודית) – מהווה ביצוע בקירוב (pres-cy) של ההסכם בין המפלגות".

עוד נכתב כי "הדברים אמורים ביתר שאת בהתחשב במאפיינים החריגים של הבקשה, היותה של פסילתו של ד"ר בן ארי- פסילת המועמד היחידה בהיסטוריה הפרלמנטרית של הבחירות בישראל, צירוף המקרים בו המועמד הוא חלק מרשימה המרכיבה מספר מפלגות, והעדר מוחלט של יכולת לתכנן מראש אירוע אקסוגני (הנובע ממקור חיצוני) מעין זה שאירע בנסיבות שלפנינו - בהתחשב בכל אלו נבין כי אף הפגיעה בשוויון ובאינטרס הציבורי אינה רלוונטית במקרה שלפנינו. ונשווה בעיני נפשנו - האם תרחיש יחידאי של פעם בחיי במדינה בו נפסל מועמד הינו בר השוואה? האם ניתן לציין בכנות חשש כי צד אחר יעשה שימוש פסול בפסיקה שכזו כדי להטות רשימות בצורה דומה? ודאי שלא".

עו"ד בן גביר אומר לקראת הדיון שיתקיים מחר (רביעי) בבית המשפט העליון כי "הדברים שנכתבו בעתירה מדברים בעד עצמם - מדובר במצב חסר תקדים הפוגע בלמעלה ממאה אלף בוחרים. אני מקווה שבית המשפט העליון יבין את האבסורד שנוצר, וימתיק במקצת את החלטתו המרה ויאפשר קידומי למקום החמישי".

הדיון יתקיים מחר (רביעי) בבית המשפט העליון בשעה 13:30. בהרכב השופטים ישבו השופט נעם סולברג, שכזכור התנגד לפסילתו של בן ארי, והשופטים אלכס שטיין ומני מזוז.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.