1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2019

יום הבחירות - יום השופינג: כמה כסף יבזבזו הישראלים

בבחירות המוניציפליות לפני כארבעה חודשים, העשירו בעלי העסקים ב-835 מיליון שקלים רק ביום הבחירות, בשל היותו יום חופשה מהעבודה | כמה מתכנן הצרכן הישראלי לגהץ ביום הבוחר בעוד כשבועיים? אגב, הנסיעות בתחבורה הציבורית חינם

קובי עוזיאלי, כ' אדר ב תשע"ט 27/03/2019 08:18

התחבורה החינמית תעודד? שקיות שופינג, אילוסטרציה שקיות שופינג, אילוסטרציה צילום: pixabay

בעוד 13 ימים יגיע היום הגדול, יום החגיגה לדמוקרטיה, בעלי זכות ההצבעה יאוצו אל הקלפי בכדי לממש את זכותם ולבחור במפלגה הראויה בעיניהם, אולם לפי נתונים שפרסמה אמש (שלישי), כתבת הצרכנות ליאל קייזר ב'כאן11', עולה כי הישראלים מנצלים את יום החופשה מהעבודה לשופינג חוצה ישראל ומי שמרוויח ביום הוא זה, הם לא רק הפוליטיקאים הנבחרים, גם הם בעלי העסקים בפרט בקניונים.

על פי הנתונים שהציגה הכתבת, הישראלים ביצעו במהלך יום הבחירות לרשויות המקומיות לפני כארבעה חודשים, 4.3 מיליון עסקאות שעלותן יחד 835 מיליון שקלים. יצוין כי אחוז ההצבעה הכללי עמד על 57% בלבד. אולי זה מסביר היכן בילו השאר.

על פי הדיווח ב'כאן 11', בבחירות לכנסת ה-20 בשנת תשע"ה, ניצלו הישראלים כ-700 מיליון שקלים וגיהצו את כרטיס האשראי יותר מ-3 מיליון פעמים. מה יהיה השנה? מסתמן כי ביום הבוחר הבא עלינו לטובה, תימשך המגמה, שכן מה שיעודד יציאה הפעם ולאו דווקא לקלפיות, הוא הפיכת התחבורה הציבורית ביום הבחירות לחינמית, מי לא ינצל זאת לנסוע לאן שיחפוץ לאורכה ולרחבה של ארצנו הקטנטונת - מי בודק?.

מה גם שמדובר בעשרה ימים לפני חג הפסח, ובוודאי סך הקונים והקניות צפוי להאמיר, כאשר כל אדם ממוצע רוכש לו ולבני ביתו בגדים חדשים לחג וכלים נאים החסרים לו במטבח הפסח.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. לא יהיו בחירות במועדן  

    אדמו"ר