ו' תמוז התשפ"ד
12.07.2024
אש בתוך הנגמ"ש

יאיר, התחרפנת? יש גבול לשקרים ולזגזוגים שלך

גבאי במתקפה חריפה על לפיד: יאיר, התחרפנת? יש גבול לשקרים ולזגזוגים שלך. התייאשת מלנצח ואתה בונה על קואליציה עם נתניהו • על הישיבה המושתפת עם רה"מ: "אנחנו מתחייבים לא לשבת בממשלה בראשות נתניהו בשום מצב" • צפו בנאום התקיף

יאיר, התחרפנת? יש גבול לשקרים ולזגזוגים שלך
מרים אלסטר, פלאש 90

יו"ר העבודה, אבי גבאי לפני זמן קצר (רביעי) בכנס ביטחון לאומי של ״מעריב״ תקף את ח"כ יאיר לפיד:
"אני לא יכול שלא להתייחס לאמירה חסרת האחריות שאמר יאיר לפיד בראיון הבוקר".

"תגיד לי מר לפיד – אתה התחרפנת? אתה מאמין לעצמך? אתה הרי הקמת ברית אחים עם בנט והבאת עלינו, בידיים שלך,  את ממשלת נתניהו. יאיר, יש גבול לשקרים, יש גבול לזגזוגים שלך".

0_n16y3ytw
גבאי הוסיף: "ב-2013 יכולת להקים ממשלה עם מפלגת העבודה ובחרת להקים ממשלה בראשות נתניהו. ואת גניבת הקולות של המחנה אתה מתכוון לשחזר עכשיו ב- 2109".

"אני מבין שאתה בפאניקה. אתה לא מצליח להביא את הקולות שאתם צריכים להביא מימין. התייאשת מלנצח ואתה בונה על קואליציה עם נתניהו.אנחנו לא מתייאשים. אנחנו נלחמים ומאמינים שאפשר לנצח״.

עוד הוסיף גבאי: ״אני רוצה להזכיר כאן לכולם – שאנחנו היחידים שמצהירים בקול ברור וחד –אנחנו לא נשב בממשלה בראשות נתניהו!– בשום מצב. לא לפני שימוע, ולא אחרי שימוע, לא עם תנאים כאלה ולא עם אחרים.אנחנו לא שותפים שלו בשום דרך – הדרך שלנו הפוכה לדרך של נתניהו".

"שוב, אנחנו מתחייבים לא לשבת בממשלה של נתניהו. לעומת זאת, מר לפיד – אתם אומרים בחדרים סגורים שתשבו עם נתניהו. לימדתם אותנו שיש הבדל בין דלת סגורה לדלת נעולה".

לדבריו: "אתה מזגזג ומטעה את הציבור. מי שבאמת מסכן את הקולות של המחנה, מי שבאמת יגנוב את קולות הבוחרים וייתן אותם לביבי – זה אתה. וזה כמובן מסתדר יופי עם ההצהרות שלך עצמך. אתה הרי אמרת – כחול לבן זה הליכוד של פעם. זה נכון, כחול לבן היא מפלגת ימין".

לגבי ההכרה האמריקנית בגולן אמר גבאי: ״ההכרה בשגרירות וברמת הגולן אלה מהלכים סמליים שלא ישנו את המציאות במדינת ישראל. נתניהו לקח ולוקח את הסיכון הביטחוני הכי גדול שנלקח ע"י מנהיג ישראלי אי פעם. אנחנו עשויים לאבד את התמיכה האמריקאית".

"אנחנו נשלם לצערי הרב את מחיר החיבוק של נתניהו וטראמפ, כי דור שלם של דמוקרטים רואים בנו יריבים פוליטיים שלו. אנחנו נקבל את החשבון. יום אחד יהיו שם חילופי שלטון. אנחנו נשלם את המחיר הזה".

אבי גבאי יאיר לפיד מתקפה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד