1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

ילד חרדי הדביק את האסירים בכלא המפורסם - עוצר ביקורים

נושא החצבת בארה"ב מדובר עוד יותר מבישראל - מדינת המוצא שאחד שביקר בה נשא עמו את המחלה אל מעבר לים, מה שגרם למעשים אנטישמים והתבטאויות גזעניות נגד החרדים, כעת נוסף לכל זה מקרה הידבקות של אסירים בכלא המפורסם בניו יורק, בו כלואים גם חרדים רבים  

קובי עוזיאלי, כ"ט אדר ב תשע"ט 05/04/2019 02:08

עלול להוביל לזעם אנטישמי כלא. אילוסטרציה כלא. אילוסטרציה צילום: unsplash

המחלה הגיע לכלא. מחלת החצבת ממנה סובלים רבים בארצות הברית, הגיע לכלא אוטסוויל המפורסם בניו יורק, בו מרצים חרדים רבים תקופות מאסר שונות, עקב כך המקום נסגר למבקרים.

על פי הדיווח באתר Yeshiva world news, התפרצות החצבת בבית הכלא הגיעה לאחר שילד חרדי מוויליאמסבורג הגיע לבקר את אביו לפני מספר ימים והדביק את האסירים וסוהרים.

ממידע ראשוני שהתקבל מטעם הנהלת הכלא עולה, כי האיסור למבקרים יהיה בתוקף עד אחרי פסח, לכל הפחות.

ההחלטה תשפיע ישירות לא רק על האסירים היהודים שרוצים נואשות לראות את משפחותיהם לקראת פסח, אלא תשפיע על כל אסיר בכל המתקן כולו.

הילד הוא תושב וויליאמסבורג, שם נרשמו עשרות מקרים של הידבקות בחצבת.

הרבנים מפצירים באנשים שיחסנו את ילדיהם, אך ישנם אנשים שפועלים נגד החיסון, מה שגורם להמשך התפשטות המחלה למקומות לא שגרתיים כמו הכלא השמור ביותר בארה"ב.

בשבועות האחרונים רמת ההתקפות האנטישמיות ברשתות החברתיות בנוגע ליהודים חרדים המסרבים לחסן את ילדיהם, עולה למימדים מפחידים, והתקרית האחרונה בתוככי הכלא עלולה להוביל לאיבה רבה עוד יותר ולשסות משפחות אסירים שאינם יהודים באלה החרדים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מדוע ישנם כל כך הרבה אסירים חרדים,ובאילו סוג פשעים מדובר?  (ל”ת)

  מקנדה

  • מס הכנסה (ל”ת)

   אמת

 2. אם אסירים וסוהרים נדבקו אז גם הם לא מחוסנים  

  אז למי הם באים בטענות?

  • נכון, מוזר.... יש אפשרות רק ל3% להדבק על אף שעברו את החיסון, לא נשמע שאילו המספרים, שילכו האסירים והסוהרים להתחסן (ל”ת)

   אני

;