1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. עיתונות ותקשורת

הרוסים הפכו מאות קברים עד שמצאו הגופה

צבי יחזקאלי חושף פרטים על המאמץ הרוסי למציאת גופתו של החלל זכריה באומל הי"ד • האזינו

יוסי אסולין, א' ניסן תשע"ט 06/04/2019 20:49

צבי יחזקאלי חושף צביקה יחזקאלי (צילמסך ערוץ 10) צביקה יחזקאלי צילום: צילומסך ערוץ 10

37 שנים חלפו מאז נעדר החייל זכריה באומל אחרי הקרב בסולטן יעקב. לפני יומיים מדינת ישראל עשתה את הבלתי יאומן והשיבה את גופתו ארצה לקבר ישראל; בעולם הערבי התרשמו במיוחד מכך שאצלנו לא מפקירים חיילים בשטח - ולא משנה כמה זמן עבר.

הפרשן לענייני ערבים של 'חדשות 13' צבי יחזקאלי סיפר לניסים משעל ב־103fm מה חושבים עלינו בעולם הערבי מאז נחשף אותו סיפור מצמרר. 

"בלוגר לבנוני כתב שבזמן שבסוריה מוטלות גופות מתחת להריסות – הוא ראה מהי עוצמה מוסרית של מדינה".

גם אחרי שחרורו של גלעד שליט מהשבי תמורת אלף מחבלים היה מי שנדהם מהערבות ההדדית של ישראל. "עבדאללה אל הדלק, אחד הפובליציסטים הבכירים ביותר, כתב בזמנו מאמר שהסעיר את העולם הערבי", נזכר יחזקאלי. "כותרת המאמר הייתה 'הלוואי והייתי חייל ישראלי'. לדבריו, ברגע שראה כמה מחבלים מדינת ישראל שחררה כדי להחזיר חייל אחד, הוא היה רוצה להיות ישראלי". 

בחיפושים אחר גופתו של באומל השתתפו גם בכירים בחזית העממית. יחזקאלי: "זה קרה במחנה פליטים פלסטיני בעיירה סמוכה לדמשק, שהפך להיות כיס התנגדות נגד אסד. הבכירים סיפרו שהרוסים הגיעו ופשוט הפכו את כל הקברים. הם חפרו והוציאו מאות גופות של שהידים פלסטינים של החזית העממית".

"לטענתם, הם אף פעם לא ראו כזאת נחישות", ולא זו בלבד - בהחלט יכול להיות שהבכירים בחזית העממית עזרו בחיפושים מבלי בכלל לדעת מה הם עתידים למצוא. "כנראה שבסבך כל הקואליציות באזור, הרוסים עזרו לישראל ולא ספרו את אסד והאנשים שלו. אולי אפילו גייסו אותם בלי שהם יודעים את מה הם מחפשים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ומה יהיה עם אלי כהן ז״ל?  (ל”ת)

    דני

  2. לחפור מאות קברים רק הרוסים מסוגלים לעשות  

    הם בולדוזרים אמיתיים