1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2020

לפיד וליברמן דנו על קואליציה נטולת חרדים

לפיד וליברמן שיצאו בימים האחרונים לווינה, נועדו ביניהם ודנו בסוגיית הקמתה של ממשלת אחדות ללא חרדים. על פי הדיווח, הקואליציה תכלול את 'כחול לבן' יחד עם ה'הליכוד', כחלון ו'ישראל ביתנו' • לפי הפרסומים, דרישותיו של ליברמן הן: תיק הביטחון וחוק הגיוס במתכונתו הנוכחית

ארי קלמן, ח' ניסן תשע"ט 13/04/2019 20:26

סיבה לדאגה לפיד וליברמן לפיד וליברמן צילום: Miriam Alster/Flash90

בשבוע שבו נשיא המדינה צפוי לקבל את המלצות ראשי הסיעות על הטלת הרכבת הממשלה על נתניהו או על גנץ, דיווח על שיחות בין יאיר לפיד לאבידגור ליברמן שאמורות להדאיג את ראשי הסיעות החרדיות.

על פי לי הדיווח של אמנון אברומביץ ב'חדשות 12', במהלך הימים האחרונים נועדו השניים בוינה ודנו בהצעה להקמת ממשלת אחדות עם נתניהו וגנץ יחד עם כחלון ו'ישראל ביתנו'.

לפי הפרסום של אברמוביץ', ההצעה היא לקדם נושאי דת, חוק גיוס, תחבורה ציבורית ונושאים תקציביים. כאשר הממשלה תקבל יחד את תוכנית המאה המדוברת של הנשיא טראמפ, כשמנגד תינתן התחייבות שלא לפרוש בעת הגשת כתב אישום נגד נתניהו.

כאמור, מאז תוצאות הבחירות ליברמן שנמצא בעמדה מכריעה בנוגע לזהותו של ראש הממשלה הבא, טרם שוחח עם ראש הממשלה נתניהו, אך דווח על דרישות אותן הציב כדרישת סף לכנסיה בקואליציה.

לפי הפרסומים השונים, דרישותיו של שר הביטחון לשעבר הן: תיק הביטחון עם סמכויות והעברת חוק הגיוס במתכונתו הנוכחית, נוסח החוק שהוצע על ידי משרד הביטחון ומועצת גדולי התורה של אגודת ישראל הורו כי יש להתנגד לו.

ב'כחול לבן' הכחישו את הפרסום על שיחות בנוגע להקמת ממשלה אחדות, ומהמפלגה נמסר: "איננו נוהים אחרי ספקולציות פוליטיות או תקשורתיות ונמשיך לשרת את למעלה ממיליון בוחרינו כפי שהתחייבנו".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. שבכל דור ודור עומדים עלינו לכלותינו והקב"ה מצילנו מידם  (ל”ת)


 2. לא הבנתי, אם הליכוד יהיה יחד עם כחול לבן מי צריך את ליברמן ואיזה כח יש לו לדרוש  (ל”ת)


  • מאוד פשוט 


 3. אל דאגה  

  שמנציק

 4. כמה חבל שבנט לא נכנס  (ל”ת)

  שמנציק

 5. והקבה מצילנו מידם  (ל”ת)


;