1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

נתניהו מסתכן במינוי לוין? מנדלבליט: "פרסומים רעים ומזיקים"

לאחר הסערה שהתחוללה בעקבות דברי פרשני ערוץ 12 לפיהם  נתניהו עלול לשלם מחיר כבד על מינוי אפשרי של יריב לווין לתפקיד שר המשפטים, היועמ"ש מנדלבליט מתנער וטוען: "הפרסומים הללו הם חסרי כל ביסוס. הם רעים ומזיקים. לא היה כדבר הזה ולא יהיה כדבר הזה"

אלי שלזינגר, ט' ניסן תשע"ט 14/04/2019 19:04

הבהרת היועמ"ש מנדלבליט מנדלבליט צילום: יונתן זינדל / פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, נשא דברים לפני זמן קצר בארוע מורשת של הסנגוריה הצבאית וביקש להדוף את השמועות על כך שנתניהו יסתכן במינוי השר יריב לוין לתפקיד שר המשפטים.

מנדלבליט, שכיהן כסנגור הצבאי הראשי לפני שהיה הפרקליט הצבאי הראשי, הקדיש את נאומו לעצמאות המקצועית של הסנגוריה הצבאית, והתייחס - בין השאר - גם לפרסומים האחרונים כי בפרקליטות עלולים לפגוע בנתניהו במקרה שיבחר בלוין לתפקיד.

לדברי היועמ"ש, "העיקרון בדבר עבודה ממלכתית, א-פוליטית ונעדרת משוא פנים הוא אבן יסוד בעבודתם של כלל הגופים המשפטיים הפועלים בשירות המדינה. זהו עיקרון יסודי המהווה תנאי בלעדיו אין ליכולתנו לשרת את הציבור, ולהגן על שלטון החוק".

"העיקרון הזה מלווה גם אותנו במוסד היועץ המשפטי לממשלה בעשייה היומיומית – בייעוץ המשפטי לממשלה, בייצוג המדינה בערכאות ובאכיפת הדין. מכוחו של עיקרון זה, השיקולים המכוונים את עבודתנו הם לעולם שיקולי הדין והמשפט", טען מנדלבליט.

באשר לדברים שהשמיעו פרשני חדשות 12 אמנון אברמוביץ' וגיא פלג, טען מנדלבליט: "בימים האחרונים היו פרסומים שונים כאילו ישנם שיקולים לא מקצועיים שעלולים חלילה להשפיע על עבודתנו, בהקשר למינויים כאלה ואחרים. אני מבקש להבהיר באופן הברור ביותר כי הפרסומים הללו הם חסרי כל ביסוס. הם רעים ומזיקים. לא היה כדבר הזה ולא יהיה כדבר הזה".

לאחר תוצאות הבחירות, עלתה ההשערה כי השר יריב לוין הינו מועמד ראוי לתפקיד שר המשפטים מטעם נתניהו בממשלה הבאה.

המינוי האפשרי של לוין, שנחשב לשר ביקורתי מאוד כלפי מערכת המשפט, הוביל לאמירות תמוהות מצד שני עיתונאים בכירים המשתייכים למחנה השמאל שבד"כ נוטה לסגוד למערכת המשפט, ואף 'כיכבו' בקמפיין שלטי החוצות של הליכוד כעיתונאים מוטים.

גיא פלג, הכתב לענייני משפט בחדשות 12, אמר ב'אולפן שישי': "אני לא מעלה על דעתי שראש הממשלה, שיודע שענייניו צפויים להתגלגל בבית המשפט המחוזי וכנראה בעליון בערעור, ייתן את התיק ליריב לוין".

פלג הוסיף: "זה משול לכך שאולמרט נתן את תיק המשפטים לדניאל פרידמן. איך אומרים? לא חוזרים על טעות פעמיים. אני לא מאמין שראש הממשלה שמחזיק את הקלפים יתן את התיק לחבר כנסת כל כך לעומתי לבית המשפט".

הפרשן אמנון אברמוביץ’ אמר בדיון ''אני מסכים עם גיא פלג לחלוטין. יריב לוין מגדף את מערכת המשפט. אני אגיד בצחוק, יריב לוין שר משפטים זה עוד שנת מאסר לנתניהו".


הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. העיתונאים צודקים וחצי  

    שלמה

  2. לא הייתי ממהר לעשות עסקים עם החברה הללו מהפרקליטות  

    עיסקת טיעון