1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

צמרת הממשלה הגרמנית קיבלה מצות שמורות

צמרת הממשל הגרמני, שרים בכירים וסגניהם, קיבלו לידיהם בימים האחרונים מצות שמורות והסבר עומק על מהותו של חג החירות • שר הכלכלה והאנרגיה: "מעודד לראות איך החיים היהודיים בגרמניה שוב צומחים ופורחים. היהודים - נכס רב ערך"

יענקי פרבר, י' ניסן תשע"ט 15/04/2019 15:09
תגיות:

הרב טייכטל עם בכיר ממשל הרב טייכטל עם בכיר ממשל צילום: הקהילה היהודית בברלין

בימים האחרונים, ערך רבה של ברלין ושליח הרבי מליובאוויטש זי"ע במדינה הרב יהודה טייכטל, סבב פגישות מיוחד אצל שרי הממשלה הגרמנית. הרב העניק לצמרת הממשל מצות שמורות והסביר להם על מהותו של חג החירות היהודי.

בין היתר, ביקר הרב טייכטל אצל שר הבריאות, שר האוצר, שר הכלכלה, שר האנרגיה, סגן שר הביטחון, ועוד שורה של שרים וסגנים, שגרירים ובכירים נוספים בממשלה. אל חלק מהפגישות נלווה גם רבה של המבורג, שליח הרבי מליובאוויטש אף הוא - הרב שלמה ביסטריצקי.

קידוש השם גדול היה, כשלשכות השרים הבכירים הוציאו הודעות לעיתונות הגרמנית. כך, למשל, בהודעה שיצאה מלשכת שר הכלכלה והאנרגיה, פיטר אלטמאייר, נכתב: "השר אמר כי מעודד לראות איך החיים היהודיים בגרמניה שוב צומחים ופורחים. המגוון היהודי, תרבותם העמוקה ומחוייבותם לגרמניה - הם נכס רב ערך".

עוד צוטט השר בהודעה הרשמית: "חשוב לחזק את החיים היהודיים בגרמניה ואנחנו מתנגדים בנחישות לכל צורה והתבטאות אנטישמיים. אני מודה לרבנים על מחוייבותם לחיים היהודיים בגרמניה ומאחל לכל האזרחים היהודיים פסח שמח".

שר הבריאות של גרמניה, ינס שפאן, פרסם בחשבון הטוויטר שלו: "פסח הוא חג החירות של העם היהודי. היום פגש אותי הרב יהודה טייכטל והציג בפניי את המצה האפויה עבור החג. תודה על זה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מצות לעכו"ם  

    מצות לעכו"ם

  2. הרבי היה קורא על זה  

    שלום בער ר'

;